Velký obchvat Třebíče byl plánovaný už v roce 1968. Před padesáti lety nikoho ani nenapadlo, aby výrazně poškodil nebo zničil část městské zeleně. Avšak místo velkého obchvatu komunisté v osmdesátých letech minulého století zbourali 121 domů v centru a vybudovali průtah, který už za 10 let přestal vyhovovat, a začal se plánovat obchvat města. Ale už před padesáti lety plánovači věděli, že „silniční obchvat je pozemní komunikace, která odvádí dopravu mimo sídelní útvar a urychluje průjezd okolo něj“. 

Představitelé nynější třebíčské radniční koalice to možná ví také, ale přesto stále prosazují průchvat. Proč, to vědí asi jenom oni sami. Žádné rozumné argumenty pro to nemají. Pokud by byl průchvat postaven, Třebíč se velkého obchvatu nedočká, protože ho stát po investování několika miliard korun do průchvatu už nikdy nezaplatí. Tranzitní doprava, která bude neustále narůstat, tak bude stále projíždět městem a obtěžovat obyvatele Třebíče.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This