Téměř 200 nových městských bytů a další 400 jich je v plánu. I tak může vypadat bytová politika města, konkrétně Plzně. Jedná se jak o byty pro mladé či seniory, tak pro rodiny s dětmi. Díky tomuto počinu se zlepšila situace mnoha domácností a město eviduje naprosté minimum neplatičů.

A jak vychází městské byty cenově? Např. pro znevýhodněné spoluobčany, jako jsou lidé se zdravotním postižením nebo senioři, vychází měsíční nájemné na 50 Kč/m2. Běžné byty jsou pak za 92 Kč/m2. Dispozičně jsou řešeny jako 1+kk, 2+kk a 4+kk. Součástí každého obecního bytu je kuchyň s kuchyňskou linkou, balkon či terasa a sklepní kóje.

Politika plzeňské radnice je tak už mnoho let naprosto odlišná od té třebíčské. Zatímco v Plzni jsou a budou k dispozici stovky bytů, za poslední dvě volební období se v Třebíči nepostavil jediný městský byt. A to ani při možnosti čerpat miliony korun z evropských či státních dotací. A nejen zde mohlo město získat finance. 160 milionů Kč za předraženou smlouvu na provozování MHD mohlo využít město např. na výstavbu 3 bytových domů s až 75 byty.
Pro nás je ale zcela zásadní ještě jedna věc, která s bytovou výstavbou souvisí. Nechceme opakovat chyby z období komunismu, kdy se panelové domy stavěly vzájemně v těsné blízkosti, kde je nyní nejen nedostatek parkovacích míst, ale především zeleně. Při budování obecních bytů se tak zaměříme především na dostatek stromů, keřů či květin v jejich blízkosti, které nejenže vytváří příjemné okolní prostředí, ale jsou hlavně důležité pro příjemné klima v lokalitě.
Zapojíme také moderní technologie k maximálnímu využití dešťové vody. Budovy vyprojektujeme tak, aby byly co nejméně energeticky náročné a díky tomu byl provoz nejen úsporný, ale také šetrný k životnímu prostředí, které je nenahraditelné. K diskuzi je také osazení bytů zelenými střechami, solárními panely či tepelnými čerpadly.
 

Souhlasíte, aby Třebíč stavěla městské byty? Napište nám na mail: info@trebicobcanum.net.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This