Třebíč – Zastupitelé Třebíče na svém prvním letošním zasedání schválili rozpočet pro rok 2016. Vedení města bude hospodařit s celkovými příjmy ve výši 536 milionů korun a výdaji 577 milionů korun. Rozdíl ve výši 41 milionů korun pokryje ze svých úspor.

Schválení rozpočtu mělo hladký průběh. Pro návrh rozpočtu hlasovalo dvacet zastupitelů. Ještě před hlasováním jej podpořila i předsedkyně finančního výboru Julie Dolejší (KSČM). „Finanční výbor devíti hlasy z deseti doporučuje přijetí rozpočtu na letošní rok,” oznámila Dolejší.

Proti hlasovali pouze dva zastupitelé. „Dáváme spoustu peněz společnostem, které provozují městský majetek, a nemáme vůbec přehled, zda je potřebují. To je hlavní důvod, proč pro rozpočet nebudu hlasovat,” vysvětlil zastupitel Jaromír Barák (Třebíč Občanům!).

Deficit rozpočtu, který činí 41 milionů korun, pokryje město z úspor. „Do úvěru nepůjdeme,” oznámil starosta Pavel Janata (KDU-ČSL).

Průmyslová zóna a rodinné domy

Na investice má třebíčská radnice v novém rozpočtu vyčleněno skoro 130 milionů korun. Objemově nejvýznamnější letošní akcí bude nákup více než osmi hektarů pozemků pro novou průmyslovou zónu na okraji města. V rozpočtu je na nákup pozemků vyčleněno 30 milionů korun.

Další významnou akcí bude zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Brněnská východ. Na to má město připraveno devatenáct milionů korun.

Další miliony půjdou například na revitalizaci ulice Františka Hrubína či na regeneraci panelového sídliště v ulici Čeloudova. Téměř devět milionů korun je připraveno také pro stavbu nového útulku pro opuštěná zvířata, do kterého se psi a kočky mají stěhovat nejpozději letos na podzim. A peníze by měly jít i na vestavbu výtahu v Národním domě Třebíč.

Deset milionů korun má město připraveno na stavbu chráněného bydlení. „Vzniknout by mohlo v bývalé oční škole v Demlově ulici. Jde o věc, která je často zmiňována i na fórech zdravého města. Zájem o ně vyjádřily desítky rodičů potenciálních klientů,” řekla radní Marie Černá. Město bude žádat o dotaci na tento projekt. Žádost musí podat do 15. března.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This