Máte zajímavý a originální nápad, jak vylepšit naše město? Nebo Vám chybí v okolí Vašeho bydliště dětské hřiště, pítko, zeleň? Do konce června můžete podat návrh do participativního rozpočtu a svoji myšlenku prosadit. Díky tomuto nástroji, který se nám podařilo na zastupitelstvu prosadit, také nahlédnete do chodu města a zjistíte, co všechno realizace Vašeho projektu obnáší.
Ačkoliv vedení města má o jednotlivých fázích participativního rozpočtu občany podrobně, aktivně a průběžně informovat, tak to nedělá. Na webu, facebooku ani ve zpravodaji nezmínilo možnost podávat projekty. Proto Vám v tomto článku přinášíme souhrnné informace včetně potřebných dokumentů my. Níže odpovídáme na nejdůležitější otázky, které se participativního rozpočtu týkají. V případě dalších dotazů nebo žádostí o rady nás neváhejte kontaktovat.
Kdo může podat návrh?

Projekt do participativního rozpočtu může podat každý občan města, který překročil věk 18 let.

Kolik projektů může občan podat?

Každý občan Třebíče může podat pouze jeden návrh v daném ročníku participativního rozpočtu.

Co musí projekt splňovat?

Musí být realizován na veřejném prostranství nebo na veřejně přístupném místě. Také musí být vytvořen na pozemku nebo v budově města. Projekt zároveň nesmí odporovat zákonům, územnímu plánu atd.

Jak lze návrh podat?

Návrh můžete podat emailem na elektronickou podatelnu, písemně na podatelnu městského úřadu, elektronicky na webu města nebo poštou na adresu úřadu.

Potřebuje můj návrh podporu ostatních občanů?

Ano. V počáteční fázi musí být podpořen alespoň 25 občany Třebíče.

Kolik může projekt stát?

Maximální částka určená na jeden projekt je 1 000 000 Kč včetně DPH. Zároveň však musí být náklady vyšší než 100 000 Kč. Pokud si však občan zajistí podporu projektu od soukromé firmy, podnikatele aj., může být cena projektu vyšší. Město však přispěje pouze do výše 1 milionu korun.

Jaká je další fáze?

Po ukončení sběru návrhů k 30. červnu 2020 dojde ke kontrole návrhů ze strany městského úřadu a případným úpravám. Poté již proběhne hlasování občanů o navrhovaných projektech a vyhodnocení letošního participativního rozpočtu. V následujícím roce bude město vítězné projekty realizovat.

Dokumenty ke stažení

Formulář pro podání projektů

Čestné prohlášení o finanční podpoře

Podpisový arch podporovatelů

Pravidla participativního rozpočtu

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This