Dopravní situace v Třebíči se každým rokem zhoršuje. Přesto se zdá, že vedení města dělá všechno pro to, aby se stav ještě zhoršil. Jasně se to ukázalo např. při rekonstrukci ulice Bráfova před několika lety, kdy pouze kvůli špatné komunikaci mezi jednotlivými odbory městského úřadu nemohlo Ředitelství silnic a dálnic postavit odbočovací pruh u evangelického kostela směrem k zimnímu stadionu, který by zlepšil průjezdnost po průtahu městem. Říkáte si, že se třeba radní poučili? Omyl.

Most přes náhon už slouží

Že je potřeba modernizovat silnici v Poušově a postavit nové mosty přes řeku Jihlavu, o tom koaliční zastupitelé hovoří mnoho let. Před několika lety se konečně prolomily ledy a byl postaven nový most u náhonu. Zároveň vedení města nechalo upravit i prostor točny pro autobusy MHD. Nový most je nyní dvoupruhový, zatáčka narovnaná a silnice mírně rozšířena. Zdálo by se, že se takto bude pokračovat i v případě druhého mostu přes koryto řeky. Opět omyl.

„Bailey bridge“ je na konci živostnosti

Na posledním jednání dopravní komise jsme s kolegy projednávali plány na výstavbu nového mostu, který má nahradit ocelový most s dřevěnou vozovkou z konce 2. světové války, jež je na hranici životnosti. Pro mnohé z nás však bylo šokující, když nám místostarosta Vladimír Malý společně s vedoucím odboru dopravy Alešem Kratinou oznámili, že nový most bude opět jednopruhový. A to i přesto, že první most je dvoupruhový. Jelikož se jedná o zcela nepochopitelné rozhodnutí, zajímaly nás důvody, proč chce vedení města přistoupit k této variantě. Odpověď se dá shrnout ve dvou slovech – nejsou peníze. Že by město skutečně nemělo peníze? Třetí omyl.

Mosty jsou investice na desítky let, na těch se šetřit nemá

V Třebíči totiž na něco peníze jsou, obzvlášť, když máte dobré vztahy s vedením města, na něco ne. To je případ i mostu v Poušově. Copak má smysl postavit jednopruhový most, který zde bude stát několik desítek let, místo toho, aby se vyčlenily peníze z rozpočtu a vybudoval se most, který dopravní situaci zlepší a bude navazovat na předchozí úpravy silnice? Nemá. A není to názor pouze můj. Stavbu dvoupruhového mostu téměř jednohlasně doporučila i dopravní komise. Jak zástupci opozice, tak koalice. I to jasně ukazuje, že rozhodnutí vedení města o podobě budoucího mostu je špatné. Otevřou konečně radní oči, nebo budou zodpovědní za to, že se situace v Poušově desítky let nezlepší?

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This