Letecký pohled na situaci na Bráfově třídě. Žlutý pruh značí přibližné místo nevybudovaného odbočovacího pruhu.

V Třebíči v roce 2017 probíhala rozsáhlá rekonstrukce ulice Bráfova. Projekt Ředitelství silnic a dálnic – ŘSD počítal s vytvořením odbočovacího pruhu směrem od Brna na ulici Kateřiny z Valdštejna k zimnímu stadionu. Z toho však nakonec není nic! Velice důležitou a potřebnou úpravu silnice dle informací zamítla třebíčská radnice. Problém byl v zákazu pokácení dvou menších stromů.

K zeleni ve městě je třeba přistupovat s velkým respektem a důkladným rozmyslem. V rámci zrychlení dopravy však měla mít zrovna v tomto případě prioritu úprava komunikace. Město mělo vyjednat s ŘSD například to, že za pokácené stromy dojde k vysazení dalších stromů na této ulici a že se upraví i její protější strany, kde mohl být vysázen i jiný typ rostlin. Došlo by tím pádem k navýšení zeleně, která by pohltila nejen prach, ale udělala by tuto ulici příjemnější také pro její obyvatele.

Pro připomenutí plánu přikládáme i článek z Třebíčského deníku, který o plánech na rozšíření komunikace informoval již v roce 2013. Místo zkvalitnění dopravy se o čtyři roky později dozvěděli, že z plánů zcela sešlo.

Proč se vedení města v čele s tehdejším místostarostou a současným radním Milanem Zeibertem (Břehy) zodpovědný za životní prostředí nezasadilo o to, aby se zcela nesmyslné rozhodnutí zvrátilo? Kdo ví. I kvůli této zpackané investici se dopravě na třebíčském průtahu neuleví dlouhé roky.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This