V Třebíči právě probíhá rozsáhlá rekonstrukce ulice Bráfova. Projekt Ředitelství silnic a dálnic – ŘSD počítal s vytvořením odbočovacího pruhu směrem od Brna na ulici Kateřiny z Valdštejna k zimnímu stadionu. Z toho však nakonec nebude nic! Velice důležitou a potřebnou úpravu silnice zamítl třebíčský odbor životního prostředí, neboť by byly pokáceny dva stromy u evangelického kostela.

V rámci zrychlení dopravy zde měla mít prioritu úprava komunikace. Odbor měl vstoupit v jednání s ŘSD a prosadit například to, že za pokácené stromy dojde k vysazení dalších stromů na této ulici a úpravu i její protější strany, kde mohl být vysázen i jiný typ rostlin. Došlo by tím pádem k navýšení zeleně, která by pohltila nejen prach, ale udělala by tuto ulici příjemnější i pro její obyvatele.

Letecký pohled na situaci na Bráfově třídě. Žlutý pruh značí přibližné místo nevybudovaného odbočovacího pruhu.

Pro připomenutí plánu přikládáme i článek z Třebíčského deníku, který o plánech na rozšíření komunikace informoval již v roce 2013. Místo zkvalitnění dopravy se nyní, o čtyři roky později, dozvídáme, že z plánů zcela sešlo.

Proč se radní v čele s místostarostou Milanem Zeibertem nezasadili o to, aby se zcela nesmyslné rozhodnutí úředníků zvrátilo a nepomohli úředníkům v jednání? Takto se dopravě na třebíčském průtahu neuleví dalších 20 let.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This