Výlet třebíčských radních do Koreje zaujal i celostátní média. Česká televize mu v úvodu podvečerní zpravodajské relace ve čtvrtek 5. října věnovala téměř pět minut – reportáž můžete zhlédnout na tomto odkazu: https://bit.ly/vylet_Korea. 
 
Celou kauzu pojala především z hlediska možného lobbingu a klientelismu v tendru na dostavbu pátého bloku v Dukovanech. Starosta Pavel Pacal totiž výlet obhajuje tím, že Město Třebíč obdrželo od korejské strany více než 10 mil. Kč a že „…KHNP bude v našem regionu v nejbližších desítkách let působit“
 
 
Markovi Chromému z Transparency International ČR tento výrok, stejně jako peníze placené do Třebíče společností KHNP, připadají jako jasné ovlivňování tendru. Ne tak Pavlovi Pacalovi, který tvrdí, že „…stejně tak jsem řekl že ho pravděpodobně vyhrají Francouzi, když zde byli zástupci ze společnosti EDF…“ Takže se zřejmě brzy můžeme dočkat toho, že se vedení města vypraví na výlet do Francie a do USA za firmou Westinghouse, aby žádný účastník tendru nebyl upřednostňován 😉
 
Co si o tom myslíte? Je možné, aby starosta města, který o zakázce přímo nerozhoduje, ale je členem vládního hnutí Starostové a nezávislí • STAN, známého v poslední době především kauzou Dozimetr, byl schopen nějakým způsobem ovlivnit tendr na dostavbu Dukovan?
 
 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This