V polovině prosince došlo ke změně jízdních řádů na železnici. Největším problémem se pro mnoho občanů jeví omezení posledního večerního vlaku z Brna do Třebíče, který odjíždí z Brna ve 22:44 a přijíždí do Třebíče ve 23:57. Nově jezdí do Třebíče pouze v pátek a sobotu, ostatní dny končí ve stanici Náměšť nad Oslavou. To však považujeme s ohledem na občany dojíždějící do Brna za prací či společenským vyžitím za nedostatečné.

Na tento problém jsme předem opakovaně upozorňovali na jednáních zastupitelstva města Třebíče a dopravní komise. Nesouhlas s omezením posledního spoje jsme přednesli jak starostovi města Třebíče a zároveň náměstkovi hejtmana Kraje Vysočina Pavlu Pacalovi, tak vedoucímu odboru dopravy a komunálních služeb a zároveň předsedovi krajské dopravní komise Aleši Kratinovi. Výsledek se však nedostavil. Proto jsme se rozhodli Kraji Vysočina navrhnout možnosti, jak situaci vyřešit.

Podrobný otevřený dopis zaslaný kraji, včetně navrhovaných opatření, si můžete přečíst níže. Souhlasíte-li s našim požadavkem na obnovení každodenního večerního spojení z Brna do Třebíče veřejnou dopravou, budeme rádi za Váš podpis naší elektronické petice. Poté budou mít naše návrhy větší váhu a šanci na úspěch. Děkujeme!

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This