V neděli 15. 12. 2019 vstupují v platnost změny jízdních řádů na železnici. Po dlouhé době bude Třebíč úpravami výrazněji dotčena, a proto by bylo vhodné, kdyby ke stejnému datu byly změněny také jízdní řády městské dopravy v Třebíči a upravila se koncepce MHD. Vedení města však bohužel opět k ničemu nepřistoupilo. Co všechno se mění?

Zrušení posledního vlaku z Brna

Jednotka Regionova, která bude nasazena na velké množství spojů

Největším problémem je zrušení posledního večerního spoje z Brna do Třebíče, který odjížděl ve 22:44. Od prosince bude jezdit už pouze v pátek a sobotu, ačkoliv náš zastupitel Aleš Novák jak na dopravní komisi, tak na jednání zastupitelstva města upozornil na to, že omezení provozu způsobí velké komplikace především občanům Třebíče, kteří do Brna dojíždí za prací ale i za zábavou. Vedení města a krajský úřad argumentovali, že je tento spoj nevytížený. Paradoxní ale je, že spoj v podobný čas z Třebíče do Náměště nad Oslavou, který využívalo podstatně méně cestující a jezdil pouze v pátek, bude nyní provozován denně.

Toto považujeme za selhání vedení města, které nedokázalo zajistit ponechání večerního spoje z Brna do Třebíče. Ačkoliv starosta města a zároveň náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Pacal tvrdil, že město pracuje na ponechání tohoto vlaku, realita je jiná. Z krajského úřadu jsme dostali informaci, že jednání o tomto vlakovém spojení již neprobíhají.

Přestup u osobáků v Náměšti

Od poloviny prosince bude nutné u některých osobních vlaků do nebo z Brna přestoupit do jiné soupravy v Náměšti nad Oslavou. Nebude tak možné bez přestupu cestovat mezi Třebíčí a Brnem. Na trať budou také nově nasazena hlučnější a méně výkonná vozidla, To komfortu cestování rozhodně nepřidá.

Změna příjezdů a odjezdů rychlíků

Úpravami prošly také časy příjezdů a odjezdů rychlíků. Směrem do Brna budou odjíždět v lichou hodinu a 8. minutu, směrem do Jihlavy pak v sudou hodinu a 50. minutu. Pozitivní zprávou je, že přibude ranní rychlík z Brna do Jihlavy přes Třebíč, v opačném směru pak ve večerních hodinách. Zároveň pojedou ráno z Třebíče do Brna dva nové spěšné vlaky a odpoledne zpět do Třebíče. Novinkou bude také zavedení tzv. minibaru na rychlíkových spojích, kde budou mít cestující možnost zakoupení drobného občerstvení.

 

Nový jízdní řád

Končí poslední vlak z Brna do Třebíče?

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This