Dosavadní starosta Třebíče Pavel Pacal je v letošních komunálních volbách lídrem volební strany Pro Třebíč, sdružení nezávislých kandidátů a politického hnutí Starostové a nezávislí – STAN, jehož je též členem. Zřejmě se od politiků STAN, v poslední době známého především z pražské kauzy Dozimetr, hodně naučil.

Na posledním zasedání třebíčského zastupitelstva ve čtvrtek 22. září 2022 se mimo jiných záležitostí projednávaly i žádosti o dary a dotace z městského rozpočtu. Společně s nemocnicí Třebíč a Vodovody a kanalizacemi Třebíč zařadila rada města na program i žádosti o finanční dotace Sboru dobrovolných hasičů z Budíkovic, baseballového spolku Třebíč Nuclears a SK Fotbalová škola Třebíč.

Pravděpodobně „shodou náhod“ jsou čelní představitelé všech těchto tří organizací i na kandidátce volební strany Pro Třebíč. A „shodou náhod“ nebyla na zastupitelstvo zařazena žádost TJ Spartak Třebíč o navýšení dotace na tréninkovou halu pro atlety (viz článek Atleti žádali město o podporu na stavbu kryté haly. Marně.). Na Pacalově kandidátce nikdo z této organizace není.

Za SK Fotbalová škola Třebíč podával žádost o dotaci místopředseda Martin Daněk. Tentýž Martin Daněk rozeslal tento týden hráčům a rodičům malých fotbalistů e-mail, ve kterém je vyzývá, aby volili kandidátku Pavla Pacala. A též připomíná, že na schůzkách s některými týmy agitoval pro tuto kandidátku osobně, a neopomene zmínit, že zástupce Fotbalové školy Martin Michálek za volební stranu Pro Třebíč kandiduje.

Kandidátem Pro Třebíč byl v roce 2018 a je i letos Petr Otich, jehož spolek THAI BOX DEVILS TŘEBÍČ dostal v roce 2020 na základě velmi nekvalitně zpracované žádosti od města dotaci ve výši 8 milionů (více v článku 8 milionů pro thai box namísto oprav ulic. Proč starosta Pacal lhal?).

Do sportovních a kulturních organizací v našem městě tečou desítky milionů korun ročně prakticky bez kontroly. Mnohdy jsou peníze přidělovány na základě známostí či účasti na kandidátkách, jak je uvedeno výše. Z vysokých pozic v městských kulturních organizacích se stávají politické trafiky nebo se do nich dostávají loajální uchazeči, avšak bez zkušeností a dostatečného vzdělání.

To je potřeba změnit. S finančními prostředky budeme zacházet transparentně a podpoříme organizace, spolky i jednotlivce bez ohledu na jejich politické preference.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This