Poslední jednání zastupitelstva města bylo ovlivněno nouzovým stavem a hygienickými opatřeními. I přesto se našlo několik sporných bodů předložených vedením města. Jedním z takových byl návrh na poskytnutí dotace ve výši 8,2 milionu korun spolku Thaibox Devils na výstavbu nového sportovního zařízení a jeho provoz. V časech škrtů investic do oprav ulic nebo projektových dokumentací toto rozhodnutí vzbuzuje řadu otázek. O změnách v rozpočtu už jsme psali zde.

(Ne)dostatečné zdůvodnění

Náš zastupitel Aleš Novák se pozastavil nad tím, jak málo o celém projektu víme. Zastupitelé neměli k dispozici projekt sportovního centra ani smlouvy se školskými zařízeními, které mají objekt údajně také využívat. Navíc se mělo jednat o pouhých 20 hodin měsíčně. Žádost o dotaci také nebyla projednána v žádné komisi města a rovněž nevíme, jak budou použity peníze určené na provoz. Náš zastupitel Jaromír Barák proto navrhl usnesení, ve kterém požadoval doplnění informací a předložení žádosti na dalším jednání zastupitelstva. To však koalice smetla ze stolu. Údajně všechno potřebné vědí.

Odůvodnění žádosti o dotaci

 

 

Stávající stav – venkovní prostory

Projektovaný stav – venkovní prostory

Starosta města lhal o získání dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Spolek v žádosti argumentoval také předschválenou dotací ve výši skoro 20 milionů korun z Ministerstva školství. Aleš Novák se proto zeptal, co se stane s městskými penězi v případě, že spolek dotaci z ministerstva nezíská. Na to mu starosta Pavel Pacal odpověděl, že spolek dotaci od státu již získal a je tedy schválena. Tato informace však byla zpětně vyvrácena přímo z ministerstva. Starosta Pavel Pacal tedy v přímém přenosu na jednání zastupitelstva občanům lhal. Bylo to proto, že měl zájem dotaci schválit, když byl jednatel spolku na jeho kandidátce hnutí Pro Třebíč?

Stávající stav – vnitřní prostory

Projektovaný stav – vnitřní prostory

Potřebuje Třebíč další sportovní centrum?          

V Třebíči pořád najdeme sportoviště, které jsou v nevyhovujícím stavu a zasloužily by si rekonstrukci. Jedním z nich je sportovní hala Leopolda Pokorného a přilehlý sokolský stadion. Především hala by si ze strany města zasloužila výraznou investici. Proč by nemohlo být nové zázemí pro thai box, které je údajně tak potřebné, součástí haly Leopolda Pokorného nebo i jiných vhodných zařízení? Pochopitelně po příslušných úpravách. Když už chtělo město podpořit nové sportovní centrum, větší smysl by měla multifunkční hala pro více sportů. A právě podmínka využití i jinými sporty měla být v podmínkách žádosti o dotaci ze strany města. Jenže to patrně koaliční politiky ani nenapadlo a bez váhání schválili dotaci 8,2 milionů korun pro spolek Thaibox Devils. Že zastupitelé neměli dostatek informací? To za problém koalice bohužel nepovažuje.

Zdroj fotografií: https://www.ppatelier.cz/

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This