Jaromír Barák

ekonom, ředitel mezinárodní dobrovolnické organizace, opoziční zastupitel města Třebíče,

místopředseda spolku Obchvat Třebíče

„Třebíč potřebuje změnu. Stávající radniční koalice ovlivňuje chod našeho města už 12 let. Její klientelistické vazby na vlivné podnikatele městský rozpočet velmi poškozují. O největší částku, 160 milionů korun, přišli občané Třebíče ve výběrovém řízení na provozovatele MHD, připraveném v rozporu se zákonem. Tato soutěž se bude brzy opakovat.

Přerušíme všechny klientelistické vazby. Hospodaření města, všechna výběrová řízení a zadávání zakázek musí být transparentní.

Nesmyslným prosazováním průchvatu, který by nenávratně poškodil Borovinu, Libušino a Terovské údolí a další části města, radnice pouze zdržuje vyřešení nevyhovující dopravní situace ve městě. Je velmi pravděpodobné, že v procesech navazujících na schválený územní plán – v územním a stavebním řízení a posouzení vlivu stavby na životní prostředí (velká EIA) – se podnikatelé, ohrožení ztrátou stovek pracovních míst,  a další občané Třebíče poškození průchvatem opět budou bránit, což povede k dlouholetým soudním sporům.

Zastavíme přípravu průchvatu a budeme iniciovat práce vedoucí k vybudování skutečného, velkého obchvatu Třebíče.

V Třebíči je nedostatek pozemků pro výstavbu bytových a rodinných domů, stejně jako nájemních bytů za dostupné ceny.

Postavíme bytové domy s městskými byty. Budeme podporovat družstevní bydlení. Zvýšíme nabídku městských pozemků pro zájemce, kteří si chtějí pořídit rodinný dům, čímž zajistíme jejich lepší dostupnost.“

 

Narodil se 9. 12. 1957, žije v Třebíči. Absolvoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Brně, veřejnou správu, ekonomii a management studoval na Masarykově univerzitě v Brně a Vysoké škole ekonomické v Praze. Do roku 1990 pracoval jako počítačový specialista, poté působil ve státní správě, kde se věnoval ekonomické transformaci státních podniků. Od roku 2001 se zabývá poradenstvím v oblasti restrukturalizace, organizace a ekonomického řízení malých a středních firem, na vedení některých z nich se podílí.

V roce 2000 se stal členem zastupitelstva kraje Vysočina a předsedou jeho kontrolního výboru. V současné době je čtvrté volební období členem městského zastupitelstva v Třebíči, kde patří k nejvýraznějším kritikům klientelizmu vedení radnice.

Převážnou část svého volného času věnuje práci v jedné z největších mezinárodních neziskových organizací, kde se podílí na pořádání výměnných pobytů středoškolských studentů do zahraničí.

Jaromír Barák je ženatý, s manželkou Jaroslavou vychovali dceru a syna.

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This