Vladislav – „Jsme nejblíž za desítky let, co se o obchvatu Vladislavi mluví,“ říká tamní starosta Jan Havlena. Pokud úředníci na ministerstvu dopravy neobjeví „nějakou nepřekročitelnou překážku,“ mohla by mít poslední varianta přeložky státní silnice I/23 šanci na úspěch. A do deseti let by se mohlo začít stavět. Naděje je velká.

„Varianta, kterou připravilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), z ekonomického pohledu vychází. Konečně,“ konstatoval s ulehčením předseda spolku Regio 2020 Aleš Kratina. Úředníci mají novou metodiku a návrh přeložky „očesaný“ na naprosto nutný základ se dostal do kladných čísel.

Pro budování obchvatu mluví řada faktů. Trasa od Vladislavi je spolu s trasou od Moravských Budějovic nejvytíženější, co se týče dojíždění obyvatel do Třebíče. Vladislavský směr dále zahlcuje tranzit, neboť městys leží na hlavním tahu do Brna. Nachází se ve složitém terénu se zatáčkami a kopcem. Jízdu po průtahu Vladislaví každoročně brzdí dopravní omezení, protože silnice je permanentně rozbitá. A tak se tam čeká na semaforech v dlouhých kolonách.

Kdy bude jasněji, zda stát začne podnikat další kroky v přípravě vladislavského obchvatu? „Konkrétnější informace poskytneme po projednání záměru v centrální komisi ministerstva dopravy,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Výstup z jednání komise se očekává v první polovině tohoto roku. Podobně jako vladislavský záměr se totiž do lepších ekonomických ukazatelů může dostat po přepočítání dle nové metodiky několik dalších projektů v republice. A ministerští úředníci si vyberou, které stavbě dají zelenou.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This