Zde si můžete přečíst e-mailovou korespondenci k dané problematice i s odůvodněním. Věříme, že odbor dopravy návrhu vyhoví, neboť je v zájmu občanů Třebíče.

Vzhledem ke zhodnocení aktuální dopravní situace v Třebíči a po konzultaci s občany města bychom rádi navrhli dočasné úpravy v systému MHD (po dobu uzavírek ulic Bráfova a Seifertova/Řípovská).

Bod 1 značí místo zastávky ve směru do centra, bod 2 z centra.

V případě uzavírky ulice Bráfova navrhujeme ve směru do centra zřídit dočasnou zastávku MHD Železniční stanice (nástupiště č. 8) pro všechny spoje linek č. 4, 10 a 14, jak v pracovní dny, tak o víkendech a svátcích. Provizorní zastávka Nemocnice se nachází ve větší vzdálenosti od přestupního terminálu a mnohdy nejsou stíhány přípoje. Pro linku č. 10 žádáme doplnění zastávky Železniční stanice pro zbývajících spoje mimo špičku ze směru z centra i do centra. Pro linku č. 14 navrhujeme všem spojům doplnění zastávky Železniční stanice jako náhradu za zrušenou zastávku Bráfova. Linky dopravním terminálem projíždí, tudíž není nutné zřizovat provizorní zastávku.

Dále navrhujeme zřízení dočasné zastávky na ulici Pražská pro spoje linky č. 14 v obou směrech jako alternativy neobsloužených zastávek Revoluční a U Kapličky. Je více než nepohodlné vystoupit při cestě z Poušova do Boroviny na ulici Sucheniova.

Rádi bych také upozornili na nesprávné umístění zastávkového označníku na zastávce Znojemská směrem do centra, kde je označník upevněn před speciální dlažbou s hrboly pro nevidomé a nikoliv za ní. Autobusy tak zastavují u označníku, ale místo určené pro nástup se nachází až za ním. Bylo by vhodné místo upravit.

Děkujeme a věříme v kladné vyřízení.

Za Třebíč Občanům! podal Aleš Novák

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This