Nedávno jsme zde měli příspěvek o tom, jak naše členky Iva Klebanová a Blanka Kutinová mapovaly bezbariérový přístup do objektů na náměstí ve vlastnictví města. Iva je totiž vozíčkářka a dlouhodobě upozorňuje úředníky a vedení města na některé těžkosti, se kterými se vozíčkáři v Třebíči potýkají.
Zjistily, že oproti stavu před rekonstrukcí náměstí došlo paradoxně ke zhoršení stavu u vchodu do infocentra v Národním domě. Byl zde zvýšen práh a chyběl nájezd, což je vidět na přiložené fotografii.
Proto naše zastupitelka Blanka Kutinová tento problém přednesla na Výboru pro revitalizaci města a na zastupitelstvu města, aby stav byl napraven dříve než by došlo ke kolaudaci.
Jak vidíte na další fotografii, tak najednou tato stavební úprava šla udělat. Což je dobře. Jen nás opravdu zaráží, že lidé, kteří mají na starosti stavbu, si toho nevšimli. Že ani starosta a místostarostové netušili, dle jejich reakcí na zastupitelstvu, že bezbariérovost zde rozhodně dodržená nebyla.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This