V dnešním příspěvku bychom chtěli upozornit na poškozování chodníku na ulici Nádražní, ke kterému dochází již mnoho let. Problémy jsou způsobeny především autobusy, které vzhledem k šířkovým parametrům vozovky musí přejíždět obrubník a část chodníku. K této situaci dochází vždy a u všech typů autobusů v případě stojícího vozidla v protisměru, tudíž tyto nepříjemnosti nelze vztahovat na zručnost řidičů.

Na tento problém jsme opakovaně upozorňovali na odboru dopravy a komunálních služeb. Především v situaci, kdy došlo k celkové rekonstrukci chodníku, jsme apelovali na změnu uspořádání prostoru ulice tak, aby k podobným situacím už nedocházelo. K nápravě stavu mohlo dojít zcela jednoduchým způsobem, a to zúžením chodníku v problematickém prostoru a rozšířením vozovky. Dopad na chodce by byl v tomto místě zcela minimální, protože v těchto místech chodník začíná a je téměř nevyužívaný.

V době rekonstrukce chodníku bylo městským úřadem sděleno, že dle technických nákresů je místo v normě a změnou vodorovného značení na vozovce dojde k nápravě. Tak se bohužel nestalo a situace se nadále zhoršuje. Žádáme proto odpovědné osoby, aby několik let trvající neuspokojivý stav chodníku napravily. O dalších chodnících a silnicích, které jsou v neuspokojivém stavu, jsme již psali v tomto článku.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This