Během pondělního jednání dopravní komise přišla řeč také na změnu parkování v několika ulicích v Podklášteří, kterou vedení města naplánovalo od 1. 1. 2020. Logicky by měl být plán důkladně projednáván s občany zdejší lokality, ale bohužel velká část obyvatel této části Třebíče o změnách nevěděla a možná ještě neví. Stejně tak radní materiál nepředložili ani dopravní komisi, dokud jsme si jej sami nevyžádali.

Dopravní komise změny jednomyslně odmítla

Na jednání dorazil také místostarosta Vladimír Malý, který nás informoval o dalším naplánovaném setkání občanů s vedením města. To proběhne 23. 10. v 17.00 v ZŠ Týnská. Občané tak budou mít znovu možnost sdělit, co si o této změně myslí. Je zvláštní, že plán, který vznikl již před rokem, je občanům předkládán až nyní, kdy zbývají do jeho startu dva měsíce.

Petice občanů z Podklášteří

Petice občanů z Podklášteří

Během diskuze se dopravní komise jednomyslně shodla, že předložená studie problém parkování neřeší. Zjednodušeně řešeno dojde pouze ke zlegalizování několika desítek míst k parkování zjednosměrněním několika ulic. K žádným investicím v této lokalitě nedojde. A to i přesto, že jak inženýrské sítě, tak silnice a chodníky jsou v katastrofálním stavu. Dojde pouze k několika změnám v dopravním značení a reálně nepřibudou žádná parkovací místa.Právě to však považujeme za největší chybu.

Občané sepsali petici

Obyvatelé Podklášteří se rozhodli svůj názor vyjádřit zcela jasně, a to peticí proti navrhovaným úpravám. Tu za velmi krátkou dobu podepsalo více než 250 obyvatel. Žádají v ní nejprve o revitalizaci několik desítek let zanedbávané oblasti, během které by došlo k úpravě režimu parkování. Petice byla 30. 9. předána starostovi města Pavlu Pacalovi. K žádným zásadním změnám však nedošlo a vedení města se změnou i nadále počítá.

 

O názor dopravní komise vedení města nestojí

Jakožto členové dopravní komise jsme se problematikou začali zabývat až na podzim letošního roku, kdy jsme se z médií dozvěděli, že vedení města tento krok chystá. Do té doby se k nám tato informace nedostala. To je zcela nepřijatelný a ponižující přístup radních ke členům dopravní komisi. Vedení města by mělo naopak využívat odborných znalostí komisařů a až poté se rozhodnout pro finální řešení. Správný hospodář, kterým by mělo vedení města být, by mělo naslouchat hlasu odborníků a ne rozhodovat od stolu.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This