Třebíč všichni známe jako historické město plné kulturních památek. Kulturu by však neměly tvořit pouze památky, ale také jeho obyvatelé. V létě roku 2013 se pražský kavárník rozhodl rozmístit do ulic Prahy prvních pět pián pro náhodné či méně náhodné kolemjdoucí. Jeho motivací byla prostá snaha o zkulturnění veřejných prostranství a jejich oživení.

Postupem času se iniciativa spolku Piána na ulici ujala a další nástroje začaly přibývat po celé republice například v Olomouci, Znojmě, Teplicích, Ústí nad Labem atd. Nezůstalo však pouze u pián. Spolek také začal pořádat různé další uliční akce jako tančírny, kavárny nebo šachy. Místa tak příjemně ožívají a stávají se vyhledávaným místem pro nejrůznější setkání. 

Naše město by si určitě další druh kulturního vyžití zasloužilo. Piána by u nás mohla být umístěna třeba u kulturního komplexu Pasáž, u třebíčského zámku či v průchodu do židovské čtvrti. V Praze je piáno umístěno též na Masarykově nádraží, kde zpříjemňuje čekání na vlak. Líbilo by se Vám takové oživení i v Třebíč?  Více informací o zajímavém projektu si můžete přečíst zde.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This