Jak by podle vás mělo město Třebíč přilákat na jeho území další investory? V první řadě by mělo město mít potenciálním investorům co nabídnout, především vhodné pozemky pro průmyslovou výstavbu. V současnosti město disponuje pouze zbývající částí pozemku v průmyslové zóně Hrotovická, což je nedostatečné. Je třeba jednat s okolními obcemi a připravit další vhodné zóny.

Z hlediska atraktivity Třebíče pro potenciální investory je nejdůležitější napojení na D1. Staronové vedení města však naprosto nesmyslně odmítlo vybudování obchvatu Pocoucova, který tak zůstává poslední průjezdní obcí na této trase. Je třeba jednat s krajem o jeho urychleném dobudování.

Velmi důležitou věcí je též prezentace nabízených příležitostí pro podnikatele. K tomu by měl, mimo jiné, sloužit webový portál Třebíč žije! Už pohled na jeho českou verzi je tristní, když mimo již zmíněného pozemku je na něm prezentováno pouze šest dalších nemovitostí. Z nich jsou městské pouze dvě a jedná se o pronájem malých prostor, zbývající čtyři jsou firmy TT S. Ovšem nepříjemné překvapení nás čeká při pohledu na anglickou verzi webu, kde pozemek v průmyslové zóně není nabízen vůbec, stejně jako městské nemovitosti, u budov TT S jsou pouze fotografie. Tuto situaci je třeba urychleně napravit a zvážit, zda má město fungovat pouze jako realitní kancelář pro firmu TTS.

Je třeba začít intenzivně jednat s Czech Investem, vládní organizací zodpovědnou za příchod investorů do Česka, a nabídku nemovitostí přizpůsobit případným zájemcům, resp. nachystat jim ji „na míru“. Účast zástupců města na „podnikatelských misích“, ať už do Jižní Afriky či jinam, je za této situace zbytečná a je pouhým plýtváním městskými penězi.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This