Třebíč – Dopravní peklo začíná. Od úterý 3. dubna bude v Třebíči zavřená Bráfova třída. Řidiči od stejného dne neprojedou Poušovem a omezení v podobě zúženého jízdního pruhu je čeká na hlavním tahu za nemocnicí.

Bráfova třída bude kvůli opravě zavřená od Nádražní ulice po Masarykovo náměstí od 3. dubna do 31. října. Objízdná trasa pro osobní auta a vozidla do 7,5 tuny na území Třebíče povede směrem od Jihlavy do Brna ulicemi 9. května, U Kuchyňky, Táborská, Míčova a Rafaelova. Směrem z Brna do Jihlavy povede ulicemi Jungmannova, Bedřicha Václavka a Masarykovo náměstí.

„V centru očekáváme zvýšenou intenzitu osobních aut i městské autobusové dopravy právě ulicí Jungmannova. Pro zajištění plynulejšího provozu tam bude sloužit po celou dobu uzavírky provizorní kruhový objezd. Na křižovatce ulic Hrotovická a Kosmákova budou po celou dobu uzavírky umístěny přenosné semafory,“ řekla radniční mluvčí Irini Martakidisová.

 

Změny MHD aneb malé povídání o třebíčském (dopravním) plánování

Autor:  | Bře 31, 2018 | DopravaMěstská hromadná doprava

“… Vezměte si blížící se uzavírku Bráfovy třídy a silnice v Poušově, kde se bude po mnoha a mnoha letech konečně stavět nový most. Samozřejmě jen jeden, na druhý ze záhadných důvodů nezbyly peníze. Inu, buďme rádi alespoň za to, ovšem jak dlouho se už o tom mluví? Pět let? Deset? Jednou se to nepovedlo, protože se korunky rozkutálely někde v BOPu, podruhé za to mohla ta „zatracená EU“, protože se městu nepodařilo získat dotace, i když Evropská unie peníze vyčlenila, potřetí se to pro změnu zase odložilo a vlastně ani nikdo pořádně neví proč. A nyní, v roce 2018, se město teda konečně rozhoupalo. Jenže se opět, jak už je tady dobrým zvykem, rozhoupalo v době, kdy bude probíhat jiná oprava, kvůli které bude uzavřena část průtahu města…. 

 

Objízdná trasa pro automobily o hmotnosti vyšší než 7,5 tuny povede obousměrně ulicemi Hrotovická, Spojovací, Znojemská, dále přes Jaroměřice nad Rokytnou a Moravské Budějovice, Želetavu do Jihlavy.

Odbočení ze silnice I/23 na ulici Sokolskou bude možné po celou dobu uzavírky kromě těchto termínů: od 7. 4. do 8. 4. (2 dny), od 14. 4. do 15. 4. (2 dny), od 5. 5. do 6. 5. (2 dny), od 12. 5. do 13. 5. (2 dny) a od 15. 8. do 31. 8. (17 dní).

„Policie ČR si vyhrazuje právo v případě komplikací operativně změnit uvedené termíny,“ upozornila mluvčí Martakidisová.

 

Uzavírka v Poušově

Od úterý 3. dubna do konce června bude uzavřen most přes náhon u kempu v Poušově. Staví se tam nové přemostění.

„Objízdná trasa povede ulicemi Pražská, Sucheniova, Komenského náměstí, 9. května. Délka objížďky je 3,1 km,“ popsala mluvčí.

V termínu od 3. dubna do 4. října bude probíhat oprava mostu přes řeku Jihlavu ve Sportovní ulici. „Oprava bude probíhat ve dvou etapách, v první etapě od 3. dubna do 3. července se bude opravovat levá polovina mostu ve směru od Brna. Ve druhé etapě od 4. července do 4. října projde opravou pravá polovina ve směru do Brna,“ oznámila radniční mluvčí.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This