Před několika dny jsme Vám připravili reportáž, která se zaměřila na podivné dotace poskytované sdružení Laguna z městského rozpočtu. A na jaká další témata přišla řeč na jednání zastupitelstva 10. 9. 2015?

BOPEM BUDE PROJÍŽDĚT MHD – PROČ?

Na přetřes přišly nejprve plánované změny v jízdních řádech MHD k 1. 10. 2015. Z úst Jaromíra Baráka zazněl dotaz, nakolik bylo efektivní zřízení účelové linky k DDM v Borovině, kam bylo namísto ní nově zavedeno 14 spojů linky č. 5. „Naše sdružení provedlo vlastní průzkum vytíženosti linky, která byla zřízena speciálně k DDM v Borovině, a ta byla absolutně nevyužitá.“ Jaromír Barák také doplnil, že zavedení linky č. 5 povede k prodloužení jízdní doby cestujícím do oblasti sídliště Za Rybníkem a zeptal se, zda s obyvateli sídliště byla změna jízdních řádů diskutována. Podle slov vedoucího odboru dopravy a komunálních služeb nikoliv, ptali se pouze na názor ředitelky DDM. To opět poukazuje na fakt, že názory občanů vedení města nezajímají.

JSOU OBČANÉ TŘEBÍČE O ZMĚNÁCH ÚZEMNÍHO PLÁNU DOSTATEČNĚ INFORMOVÁNI?

Následně byl diskutován bod týkající se změn územního plánu. Jednalo se o oblast Boroviny, konkrétně starého hřiště na Okružní ulici, a ulici Okrajovou ve čtvrti Horka-Domky. V prvním případě se Alexandra Svobodová dotazovala, zda se nemůže stát, že na využívaném hřišti se rozhodne nějaký investor pro výstavbu. Podle místostarosty Pavla Pacala však o případném budování rozhodne zastupitelstvo.

K druhé lokalitě se vyjádřil Jaromír Barák: „Problém byl v tom, že se zóna pro komerční využití posouvá pod okna bytů, která tam jsou.“ Starosta Pavel Janata dodal, že změny byly probírány s obyvateli dotčených lokalit. Uskupení Třebíč Občanům! by však uvítalo širší a otevřenější diskuzi k tomuto problému.

„NAROVNÁNÍ ZATÁČEK“ VS. OBCHVAT POCOUCOVA

Na závěr schůze byli zástupci TO! nařknuti komunistickým zastupitelem Milanem Ustohalem ze zmanipulování fotografie dokumentující tzv. narovnání zatáček u Pocoucova. Na to zareagoval Jaromír Barák: „Je tedy pravda, že my máme na facebookové stránce fotografii části ‚zatáček smrti‘, jak všichni s oblibou říkají, a je to reálná fotka. To, že se pod tím rozproudila taková diskuze, je samozřejmě plusem, protože lidé se zajímají o to, co se v Třebíči děje.“ Podstatné podle něj je, že velká většina diskutujících se shodla na faktu, že měl být místo této stavby postaven obchvat Pocoucova. „Je to sice investice Kraje Vysočina, ovšem město Třebíč musí s touto stavbou dát souhlas, musí vhodnou trasu zanést do územního plánu, tudíž je jeho odpovědnost stejná, ne-li větší,“ dodal Barák.

KOALICE A KOMUNISTI? RUKA RUKU MYJE.

Vraťme se nyní o pár let zpět. Ve volebním období 2006-2010 v Třebíči existovala menšinová koalice s tichou podporou KSČM, ke které se spousta lidí, včetně současného vedení města, stavěla zcela odmítavě. Ale bohužel, když jde o moc a vliv, názory se dají velice rychle změnit. Mohli jsme se o tom přesvědčit už na ustanovujícím zastupitelstvu 20. 11. 2014. Tehdy byly komunistům přiděleny posty předsedů finančního i kontrolního výboru.

Souznění současné koalice s „opoziční“ KSČM bylo dobře patrné rovněž u problematiky silnice do Pocoucova. Podle gestikulace Milana Ustohala a Pavla Pacala bylo více než zřejmé, že byli na daném příspěvku dohodnuti. Doufejme tedy, že jednou se poměry opravdu změní a Třebíč bude konečně důstojným místem k životu, kde se lidé nebudou muset stydět za své vedení města.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This