autor: http://www.vz24.cz

22.5.2017 10:09, Zdroj: ČTK

Brno – Krajský soud v Brně se začal zabývat žalobou třebíčské radnice proti pokutě 1,5 milionu korun, kterou dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekla mluvčí soudu Simona Pešková. Radnice bude ale muset zatím pokutu zaplatit, protože soud nežádá o odkladný účinek žaloby. Případ se týká výběru provozovatele městské autobusové dopravy.

“Správní žaloba upozorňuje na formální nedostatky, nezákonný postup udělení pokuty i skutečnost nevypořádání věcných argumentů města k meritu věci. Město v žalobě žádá zrušení předmětného rozhodnutí,” uvedla už dříve mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Třebíč podle ní připravovala zakázku na dopravce ve spolupráci s externím poradcem, a je proto přesvědčena o tom, že její ustanovení byla v souladu se zákonem. Jediným důvodem pro uložení pokuty je požadavek města na zajištění krytých stání pro vozový park dopravce.

Starosta Pavel Janata (KDU-ČSL) už dříve ČTK řekl, že město úřadu doložilo, že za vynaložení nepříliš velkého úsilí bylo v silách každého uchazeče o zakázku krytá stání zajistit. Veřejná zakázka na provozovatele MHD byla vyhlášena loni v květnu. Doplňující dotazy měly tři firmy, ve stanovené lhůtě se však přihlásila s nabídkou pouze jedna, a to dosavadní společnost Trado-Mad….

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This