Jistě si pamatujete teplé slunečné dny, které panovaly v druhé polovině června. Počasí přímo vybízelo ke koupání, a tak by člověk očekával, že bude mít možnost se osvěžit na městském koupališti. Ovšem nestalo se. Polanka byla tak jako i v minulých letech v červnu zavřená. Proč?

Logická vysvětlení se hledají těžko. Nicméně je třeba zmínit jednu zásadní věc. Koupaliště Polanka provozuje stejná firma, jako v nedávné době modernizovaný Aquapark Laguna. Již v minulosti se objevila celá řada nejasností kolem financování provozu třebíčského aquaparku, když firmy Yashica a TTS nebyly schopné věrohodně doložit využití dotací od města. Ty činily každoročně skoro 8 milionů korun, nyní jsou cca o 1 milion nižší.

 Je velmi problematické a kontraproduktivní, že před několika lety ovládla společnost Yashica i venkovní bazénový areál Polanka.

Z praxe je jedna věc nezpochybnitelná. Konkurence zlepšuje služby, a tak by se dalo očekávat, že provoz Polanky dostane na starost někdo jiný. Ovšem třebíčští radní se opět rozhodli jít jinou cestou a oba vodní areály dali do správy jedné a téže firmě. Potom se nemůžeme divit, že venkovní koupaliště ani nový aquapark nemají ze strany provozovatele motivaci ke zlepšování svých služeb. Proč by také měly mít. Třebíčané přeci stejně „nemají“ jinou možnost ke koupání. A opět na to doplatí my všichni.

Říkáte si, že firma Yashica přeci nemá důvod jeden z areálů uměle upřednostňovat a věnovat mu více pozornosti a péče? Že k provozu přistupuje jako ke službě občanům města a nikoliv pouze pro vlastní prospěch? Bohužel to tak nevypadá. Společnost Yashica se mnohem více zaměřuj na krytý areál Aquaparku Laguna. Jeho provoz je sice nákladnější, ale na druhé straně za to provozovatel získá mnohem větší finanční kompenzace a to téměř bez kontroly.

Letecký pohled na areál Polanka

Letecký pohled na areál Polanka

V létě je pak situace zcela absurdní, neboť krytý areál Laguny konkuruje venkovní Polance. Ta je přitom umístěna na krásném místě v přírodě u řeky Jihlavy a její součástí jsou i památkově chráněné prvorepublikové převlékárny architekta Fuchse. Je smutné vidět, jak areál postupně chátrá a žádná výrazná investice, jež by přilákala více návštěvníků a zvýšila atraktivitu celého areálu, nepřichází. I přes sliby radních jsme se stále nedočkali ani tak základní věci, jako je ohřev vody. A proč? Pomineme-li alibistické tvrzení vedení města, že „nejsou peníze“, tak mohlo k modernizaci areálu dojít i za přispění nového provozovatele. Jenže to by se nesmělo jednat o stejnou firmu, která provozuje Aquapark Laguna, jenž je pro ni zlatým dolem, a veškerou pozornost proto soustřeďuje tam.

Polanka tak byla zavřená i přesto, že se teploty pohybovaly kolem 30°C. A je především na radních, aby provozovatele přiměli k plnění smlouvy, která jasně říká, že za příznivého počasí by se měla Polanka otevírat již v červnu. Proč k tomu nedošlo a město opět nevyslyšelo prosby občanů? Nad tím se může každý zamyslet sám. I na tomto příkladu je ale jasně vidět, že spíše než o občany města jde radním o blaho firem, které zajišťují provoz městského majetku. Už je nejvyšší čas tento neuspokojivý stav změnit a vrátit Třebíč Občanům!

Zdroj fotografií: http://www.lagunatrebic.cz/koupaliste-polanka.html

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This