Na konci ledna letošního roku obdrželo město Třebíč žádost od partnerského města I-čchang z čínské provincie Chu-pej. Zástupci I-čchangu, který ležel v ohnisku nákazy, požádali o humanitární pomoc v boji proti coronaviru. Jednalo se o zdravotnický materiál a pomůcky jako roušky, rukavice, obuv, oblečení nebo dezinfekce. O dva dny později tuto bezplatnou pomoc ve výši 50 000 Kč schválilo zastupitelstvo města Třebíče.

Situace se však během několika týdnů změnila a z Číny se virus přesunul do Evropy i České republiky. Nyní potřebujeme pomoc my. Proto jsme vedení města zaslali výzvu, aby se nyní starosta Třebíče obrátil na partnerské město v Číně s podobnou žádostí o bezplatnou humanitární pomoc. A jeden ze smyslů partnerských měst vidíme právě v pomoci druhé straně. V těchto časech je třeba si pomáhat. Proto věříme, že vedení města Třebíče naši výzvu vyslyší a na I-čchang se obrátí. Zároveň doufáme, že partnerské město bude stejně ochotné jako Třebíč.

Třebíč pomáhá Číně, do sbírky se zapojila celá republika

Zatímco česká vláda pošle do Číny na pomoc proti epidemii koronaviru deset milionů korun, vlastní iniciativy se chopila Třebíč. Pořádá sbírku pro své partnerské město I-čchang, které je se svými čtyřmi miliony obyvatel druhým největším centrem nejvíce postižené provincie Chu-pej. Třebíč ze svého i z peněz poskytnutých krajem nakoupila zdravotnické potřeby za 100 tisíc korun a sbírku otevřela veřejnosti. Zájem lidí radnici zaskočil.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This