Obrátili se na nás spoluobčané, kteří žijí v bytových domech na ulici Lavického. Žádost se týkala nedostatku parkovacích míst. Už dříve věc řešili na odboru dopravy, ale bohužel bez výsledku. V pátek 3. 11. se s nimi setkali naši zástupci, Blanka Kutinová, členka komise pro rozvoj města, a Aleš Novák, který je za nás v dopravní komisi.

Vzhledem k situaci, která panuje na ulici Lavického, jsme se dohodli na řešení, které by pomohlo vyřešit nejen parkování, ale i dopravní situaci v oblasti. To spočívá v návrhu na zřízení nového vjezdu/výjezdu (v případě nutnosti pouze jednosměrného provozu) v severní části mezi ulicemi Lavického a Táborská a také chodníku společně s novými parkovacími místy. Tento návrh by vyřešil i případný kolaps, který je možný v případě požáru či jiné velké havárie. Hrozí, že by mohli mít ztíženou možnost se sem dostat vozidla integrovaného záchranného systému díky jediné příjezdové cestě.   

Červenou barvou je označena poloha parkovacích stání, žlutou propojovací komunikace a modrou alternativní možnost parkovacích míst.

V mapovém podkladu je žlutou čarou znázorněna přibližná možná poloha propojovací komunikace, která by usnadnila přístup ze severovýchodní části města jak do oblasti bytových domů, tak do rodinné zástavby jižním směrem. Červenou barvou je pak označena možná plocha, kde by mohlo dojít k vybudování 10 až 15 parkovacích stání. Vše pochopitelně záleží na stavebních možnostech v oblasti.

Návrh byl již přednesen na dopravní komisi města Třebíče 20. 11. 2017, kde byl přijat a nebyl nijak blokován. Následně byl zaslán na odbory dopravy a výstavby i příslušným politikům se žádosti o zařazení do investičního plánu v rozpočtu pro příští rok.

Doufáme, že se konečně obyvatelé dočkají, ale taky doufáme, že se začnou řešit i další podobně špatně řešená místa v našem městě. 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This