Naše město se rozrůstá, ovšem jeho pokrytí městskou hromadnou dopravou tomu neodpovídá. V posledních letech byly na území města vybudovány zastávky pouze v prostoru přestupního terminálu, kde jsou v rámci projektu nezbytností. Ovšem při pohledu na mapu města je zjevné, že by bylo vhodné zřídit zastávky MHD i jinde. Vytipovali jsme deset míst po Třebíči, kde by si občané města zasloužili lepší pokrytí autobusy. V galerii níže jsou místa pro lepší orientaci přibližně vyznačena také na mapě.

 

 1. Znojemská
 • v blízkosti obchodních domů Lidl, HyperAlbert a bývalé budovy Hypernova pro jejich lepší dostupnost
 1. Vaňkovo náměstí
 • pro zkrácení docházkové vzdálenosti mezi zastávkami Znojemská a Železniční stanice a lepší obsluhu oblasti ulic Březinova, Vaňkovo náměstí, Nerudova, Šafaříkova atd.
 1. Okružní
 • vybudování zastávky pro kvalitnější obsluhu čtvrti Za Rybníkem a zkrácení docházkové vzdálenosti
 1. Řípovská
 • zastávka zajišťující obsluhu především železniční stanice Třebíč-Borovina, přilehlého fotbalového hřiště a oblasti ulice Fibichova
 1. Javorová
 • poslouží k zapojení čtvrti Nehradov do systému MHD Třebíč, které je dnes nulové
 1. Horácká
 • zastávka zajistí provoz autobusů k nové zástavbě rodinných domů směrem na Novou Ves
 1. Jindřichova
 • vybudování zastávky v těchto místech výrazně zkrátí docházkovou vzdálenost k domovu pro seniory na ulici Koutkova a zlepší obslužnost oblasti ulice Jindřichova
 1. Jana Skácela
 • zastávka zkvalitní obsluhu MHD oblast nové zástavby v oblasti ulice Jana Skácela u nového hřbitova
 1. Na Kopcích
 • vybudováním zastávky dojde k výraznému zlepšení obsluhy čtvrti Na Kopcích autobusy městské dopravy
 1. Smila Osovského
 • zastávka zlepší obslužnost oblasti u katolického gymnázia, jejkovského kostela a zimního stadionu

„Všechna uvedená místa jsou zmíněny především na základě osobních zkušeností z provozu, poznatků našich příznivců a také díky odborným studiím, které již byly v minulosti realizovány, ale město s nimi v tomto ohledu vůbec nepracovalo“, dodává k návrhu člen dopravní komise města Třebíče Aleš Novák.

Máte také nějaký návrh, kam by bylo vhodné umístit novou zastávku městské hromadné dopravy? Napište nám na info@trebicobcanum.net, na Facebooku nebo kontaktujte osobně někoho z našich zástupců. Souhrnný dokument bude následně zaslán na městský úřad i radním města Třebíče.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This