Blanka Kutinová

opoziční zastupitelka města Třebíče

členka výboru pro revitalizaci centra města, členka sociální komise, místopředsedkyně spolku Obchvat Třebíče

“Chci, aby se vrátily ošetřovatelky do domů se zvláštním určením, aby to byly pečovatelské domy jak se patří. Chci prosadit ještě jeden pečovatelský dům v Borovině. Chci, aby radnice s lidmi komunikovala a představitelé byli více mezi lidmi. Problémy se musí řešit a ne před nimi zavírat oči.”

Blanka Kutinová se narodila 7. 7. 1974. Vystudovala Střední zdravotnickou školu v Jihlavě, obor dětská sestra. V roce 1992 nastoupila na dětské oddělení v Třebíči, po narození dvou dcer pracovala na dětské alergologii.  Od roku 2002 působí v soukromé plicní ambulanci, kde pracuje doposud. Snaží se profesně dál vzdělávat, a proto nyní studuje dálkově na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.

Působí jako členka sociální komise, komise pro rozvoj města a jako dobrovolník v sociálních službách.

O politiku se zajímá díky rodinné dispozici a výchově už od mládí. Vždy ale působila spíše jako aktivistka. Ke sdružení Třebíč Občanům! přišla díky názorové shodě v roce 2015. Nelíbí se jí úzká provázanost politiků s některými podnikateli, chybí jí přímá komunikace mezi vedením radnice a obyvateli Třebíče a schopnost pracovat na dlouhodobé vizi, kam má Třebíč směřovat.

“Ráda bych se věnovala sociální oblasti, kde má Třebíč velké nedostatky. Ať už je to bytová politika zaměřující se na mladé lidi, sociální byty, kde nám chybí široká koncepce nebo bytová problematika seniorů a handicapovaných. Naše město lidsky stárne a my na to nejsme připraveni. Ale zajímá mne i oblast životního prostředí, které je takovou Popelkou mezi ostatními odbory. A přitom to jsou právě příroda a památky, které dělají naše město jedinečné,” říká Blanka.

Ve svém volném čase se toulá v přírodě, má ráda historii, ale i zahradničení a domácí práce.

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This