Brno, Česká

Fontány a stojany s pitnou vodou tzv. pitka – standard u našich jižních sousedů. Třeba v Rakousku je najdeme v každé menší vesnici a u většiny turistických odpočívadel. U nás je to stále rarita a Třebíč z řady nevyčnívá. V České republice je ve větším měřítku najdeme například v Praze, Brně, Valticích, Třeboni nebo Táboře.

Třebíč, Komenského náměstí

Tzv. pitka jsou umístěna na veřejných prostranstvích, parcích či cyklostezkách a voda z nich je určená k užívání lidem zdarma. Jsou zde prováděny pravidelně rozbory vody a teče v nich stejně kvalitní voda jako v domácnostech z kohoutků. U mnohých nově zbudovaných už výrobci myslí i na naše čtyřnohé přátelé a v dolní části jsou i misky pro ně.

Ve městě Třebíči najdeme pitko s pitnou vodou na Komenského náměstí. Ale hned vedle jsou umístěné popelnice, takže asi moc k napití lákat nebude. Jedno nefunkční se také nachází u bývalé Billy, vedle hlavní pošty. Další možnost, kde se v parném létě lze takto občerstvit, je hydrant v Poušově. Co třeba rozšířit pítka i na turisticky frekventovaná místa či prostranství spojená se sportem jako cyklistika, běžecké stezky či okruhy určené pro in-line bruslení? Jaké místo byste uvítali Vy?

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This