Většinou zde dáváme fotky z jiných měst, které jsou v přístupu k zeleni dál než my v Třebíči. Dnes děláme výjimku. Tyhle fotky jsou od nás z Třebíče z Kostelíčka. A jsme opravdu moc rádi, že to tak je. Konečně je to tak, jak by to mělo být. Snažili jsme se změnit politiku vedení města v této oblasti, byli jsme v tomto dost neústupní a tohle je takový úspěšný mezistupeň, že má cenu chtít něco měnit. Že je třeba o tom mluvit, upozorňovat, jednat. Nenechat se odradit tím, že nebyla hned vůle. Podařilo se.

A o čem mluvím? O tom, že neposečeme všechnu travnatou oblast naráz. Že zde zůstávají pruhy trávy. Posekaná část a neposekaná. Je to důležité pro hmyz, pro bylinky, květiny se stihnou vysemenit, ale je to důležité i pro záchyt vody. Půda není tak vyprahlá. Říká se tomu šachovnicové sečení. A musím říct, že zde se to opravdu povedlo na jedničku. Běžte se podívat. Rozdíl je markantní. Je zde možnost si lehnout na posekanou část a dívat se na rozkvetlou louku. Je tu hezky. A je tu hezky také pro květenu i živočichy. A tak by to mělo být.

Koukněte na fotky ze Strážné hory. 🙂

Na odkazech níže se taktéž můžete podívat, co všechno jsem již navrhovala z hlediska péče o zeleň, živočichy a dešťovou vodu.

Koncepce péče o zeleň a dešťovou vodu je nezbytná

Nech brouka žít. I v Třebíči…

Adaptační strategie měst Třebíče na dopady změny klimatu

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This