A už je to tady. Před časem jsme vedení města všemi možnými způsoby upozorňovali, že provizorní miniokružní křižovatka je nesprávně vyprojektovaná. Argumentovali jsme názory vyučujících Fakulty dopravní ČVUT v Praze, odbornými projektanty a citovali jsme též technické předpisy. Podrobné informace včetně příslušných dokumentů naleznete v tomto článku od člena dopravní komise za Třebíč Občanům! Aleše Nováka.

Názory odborníků se shodovaly a technické předpisy hovořily též zcela jednoznačně. „Kruháč“ na ulici Jungmannova měl obsahovat tzv. pojížděný ostrůvek. O co se jedná? Středová část, která je nyní zcela zničená, měla být pouze vyvýšená, aby umožnila autobusům přejetí středu křižovatky, ale zároveň přiměla osobní auta ke stejnému chování jako na klasické okružní křižovatce. Ovšem vedení města o této úpravě, která by problém místa vyřešila, nechtělo ani slyšet a situaci si opět vyřešilo po svém

Naopak se ze strany městského úřadu i projektanta této stavby na našeho člena dopravní komise snesla mediální a emocionální smršť. Posuďte sami. Ostrůvek, který byl vybudován za nemalé náklady z naších daní je pryč. Pokud by ale byla křižovatka vyprojektována dle patřičných předpisů a byl zde hned od začátku vybudován pojížděný středový ostrůvek, tak by naše peníze nyní nebyly rozsypány po vozovce.

 

 

A teď můžete porovnat, s jakým „řešením“ přišlo před časem vedení města. Namísto jednoduchého odstranění pevného středového ostrůvku a jeho změny na pojížděný, což by zabralo pár minut a nestálo město téměř nic, bylo rozhodnuto o trvalém přesunutí sloupu veřejného osvětlení. Nejen že se týká o technicky náročnější zákrok, ale zároveň se opět zcela zbytečně vyplýtvaly finanční prostředky.

Otevře konečně vedení města i další zainteresované osoby oči a dojde k nápravě „kruháče“ tak, aby skutečně došlo ke zlepšení situace? Nebo se vše vrátí do původního stavu a podobných situací budeme svědky ještě několikrát? Kdo za tohle nese odpovědnost? Není na čase, aby v Třebíči konečně začala platit pravidla a peníze nebyly vyhazovány na dopravní experimenty?

Myslíme, že je opravdu nejvyšší čas, a proto nyní znovu důrazně vyzýváme vedení města, aby podniklo veškeré kroky, které povedou k nápravě situace.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This