Třebíč – Kdyby zastupitelský sbor města Třebíče neměl Jaromíra Baráka (Třebíč občanům!), vypadaly by schůze rozhodovacího orgánu města jako poklidná selanka. Zastupitelé by mlčky mačkali hlasovací tlačítka a bez velkých diskusí schvalovali jeden bod za druhým.


Jenže Jaromír Barák v zastupitelstvu je. K nelibosti některých jeho kolegů, protože oponuje často a intenzivně. Někdy to vypadá, že z principu a samoúčelně. Jindy se vkrádá otázka, zda kritika Baráka nestvořili sami radní svými až příliš krajními postoji. Jako naposledy, když radnice prezentovala vysokou pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (UOHS) jako svůj úspěch. Úřad naznal, že město se dopustilo správního deliktu při výběru provozovatele městské dopravy a uložil zaplatit jeden a půl milionu korun. Radnice nato oznámila občanům, že UOHS potvrdil správnost postupu radnice při výběru dodavatele MAD.

„To je neuvěřitelné! Jak manipulujete s fakty, jak neváháte dezinformovat veřejnost u případu, který je jednoznačný! Kdo tohle vymyslel? Kdo je tím Kojzlarem třebíčské radnice?”, hřímal na čtvrteční schůzi zastupitelů Barák. Pro ty, kdo nepamatují, je třeba připomenout, že Jaroslav Kojzlar byl šéfredaktorem komunistického Rudého práva, ve kterém před listopadem 1989 vycházely titulky Republiku si rozvracet nedáme, Rozvratníkům nelze ustupovat či Přejeme si klid k práci.

Starosta Pavel Janata (KDU-ČSL) postup radnice hájí. „Jen jedna z podmínek ve smlouvě, pouze tato jedna jediná věc byla označena za diskriminační. To nás myslím opravňuje k titulku, který je tu kritizován. Postup radnice byl v pořádku,” prohlásil Janata. (UOHS označil požadavek na krytá stání pro používané autobusy za problematický, protože omezil okruh možných dodavatelů. Soutěže na provozování MAD v Třebíči se nakonec účastnil jediný, současný provozovatel Trado MAD a zakázku získal, …

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This