Vážení a milí,

v tomto týdnu proběhlo zastupitelstvo, a protože tam zaznělo velké množství informací, bylo na programu hodně důležitých věcí, situace byla hodně výbušná a i díky tomu bylo vyřčeno dost zlých a útočných slov ze všech stran, bych se k němu chtěla vrátit. Nebudu zde komentovat invektivy a narážky od některých zastupitelů. Nebudu oplácet koalici stejně. Kvůli tomu jsem do politiky nešla. Je to každého věc, jak vystupuje, a hlavně co dělá.

Chtěla bych Vám vysvětlit, proč jsem hlasovala jak jsem hlasovala. Proč jsem navrhovala, to, co jsem navrhla.

Návrh na rozšíření sociální komise o členy z tzv. pečovatelských domů

V sociální komisi jsou nyní zastoupena politická uskupení, vedení radnice a úředníci. A protože máme čtyři tzv. pečovatelské domy, kde jsou různé problémy, komunikace mezi radnicí a obyvateli vázne, tak jsem navrhovala, aby rada odsouhlasila a navrhla lidem v těchto domech, aby si zvolili svého zástupce, který by byl členem sociální komise a byl by rychlým prostředníkem v komunikaci mezi městem a obyvateli těchto domů. Bylo by to vstřícné gesto od radnice směrem k těmto lidem. Tento návrh jsem podala už na minulém zastupitelstvu a docela mne překvapilo, že s tím měla rada problém. Tak uvidíme, kam se události do příště posunou.

Revitalizace náměstí

Zde, abych pravdu řekla, jsem dlouho přemýšlela, obcházela některé z vás, kteří na náměstí nebo v jeho okolí bydlíte či pracujete. Ptala se řidičů, stavařů, architektů… Po schůzce, kterou pro nás  zastupitele uspořádala radnice, jsem si sedla a celou skládačku dala dohromady. A opravdu jsem nemohla zvednout ruku pro. Architekti odvedli v mezích možností, které jim dala radnice, dobrou práci. To ano. A říkám to naprosto upřímně. Ale a to je důležité říct, pohybovali se v určitém povoleném pásmu.

 

Pořád si myslím, že náměstí se má řešit v celém kontextu i s okolím. Je třeba minimalizovat automobilovou dopravu, ale musíme mít udělaná parkoviště v blízkosti náměstí, kde budou lidé  moc odstavit své miláčky. Nejsem bláhová a vím, že  nemůžeme přesvědčit všechny lidi chodit do centra pěšky. Vždycky tu bude hodně těch, kteří se pohybují jen v autech. A toto komplexní řešení v nynějším návrhu postrádám. Další věc je přestup na náměstí. Kvituji s povděkem vodní prvek a lavičky okolo. Ale co staří lidé a ti, co mají problémy s chůzí? Jak rychle přejdou z horní části náměstí na dolní? Jak se budou měnit jízdní řády? Jak tohle budeme řešit?

Rozpočet města

Jsou zde různé částky, které mne udivují. Jak je možné, že Laguna má každý rok stejnou ztrátu, kterou jí město musí zaplatit? Jak to jen tento podnik dělá, že se už roky vejde do toho jednoho velkého čísla? Chtěla bych znát odpověď, ale bohužel, ji nemám. Stejně jako mi vadí, že naše město skoro vůbec nečerpá z dotací. A přitom jsou dlouho dopředu daná jasná pravidla a pobídky. A město Třebíč je využívá v naprosto mizivé částce. I proto jsem rozpočet nepodpořila. A zase…není to chyba úředníků, ti svoji práci odvádí dobře a snaží se. Tohle je vina politického vedení, které má město směřovat a tyto věci plánovat.

Smlouva o přátelství s čínským městem

Každá smlouva o přátelství je i nepsaný souhlas s politikou daného státu. A já nemohu a nechci být ta, která nadřazuje pofiderní zisk finanční nad hodnoty lidství – svobodu slova, myšlení, vyznání  a projevu. Vždycky to pro mne bude víc. Protože pokud rezignujeme na tohle, tak si nás nikdo nebude vážit a staneme se jen rohožkou. A rohožce se neotvírají ani dveře s financemi.

Volba do finančního a kontrolního výboru

Musím říct, že jsem původně chtěla říct něco trochu jiného, ale atmosféra byla taková, že jsem řekla přesně to, co cítím a jak to vidím. Koalice pohrdá našimi voliči. Voliči dali Jaromíru Barákovi nejvyšší počet preferenčních hlasů a koalice nemá morální opodstatnění v tom, proč ho nenominovat. Tvrdí, že kvůli jeho osobě. Ale přitom klidně celé zastupitelstvo nechalo volně plynout neodůvodněné ataky starosty na všechny z nás z Třebíč Občanům! na slova vytržená z kontextu. Raději nominovali postupně každého z nás, i přesto, že jsme jasně argumentovali tím, že Jaromír Barák je ekonom, má zkušenosti a hlavně má podporu lidí. Za mne musím říct naprosto upřímně, že mne ti lidé naprosto zklamali.

 

 

 

“Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc.”

 

Abraham Lincoln

 

 

Jakmile by totiž odstranili Jaromíra Baráka, tak by byl na řadě Aleš Novák, Rostislav Štork, Saša Svobodová, Zdeněk Charvát, já a pak postupně další z našeho hnutí. Ale my nejsme na prodej. My jsme tým. A pokud někdo kope do některého z nás, tak je to jako když kopou do všech. A nezastaví nás ani arogance, ani lži v novinách, ani nenávist na zastupitelstvu, ani malované šibenice ve schránkách. Jen bohužel bude situace v Třebíči čím dál horší. Takže budeme pracovat dál. Není to žádná tragédie. Spíš naopak. Pro mne to bylo něco, co mne utvrdilo v tom, že tu práci děláme dobře. A moc bych tady chtěla poděkovat všem kolegyním a kolegům z Třebíč Občanům! Jsem ráda, že jsem s nimi a že se nemusíme stydět.

Je to hodně dlouhý článek, ale ono toho je taky moc. Díky za pochopení a buďte s námi. Děkuji za podporu a Vaše reakce 🙂

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This