Pane starosto,

vzhledem ke své profesi i jako zástupce obyvatel v zastupitelstvu města se zajímám o problematiku kolem koronaviru. 

Aktivně se zapojuji, což víte.

Dívala jsem se na složení krizového štábu, který je uveden na webu města Třebíče a je zřízen dle zákona č. 240/2000 Sb. o krizovém řízení. Chtěla jsem se zeptat, zda je toto aktuální složení? Pokud ano, tak bych doporučovala doplnit členy o další odborníky. Naprosto zde chybí zástupci ambulantních lékařů či specialistů. Nebo zástupce farmaceutů či stomatologů. Chybí součinnost veřejné správy právě s lidmi v první linii, a tam spadají i ambulance pro dospělé i děti.

A také bych ráda znala odpovědi na tyto otázky.

  1. Je štáb aktivován? Kdy se naposledy sešel a jakou problematiku přesně řešil?
  2. Do jaké míry má město podchycené osamělé seniory?
  3. Ví vedení města jak je zabezpečeno bezpečné vyšetření u lékaře? Jak jsou složky koordinovány? Je vyčleněná ambulance, která je vybavená ochrannými pomůckami a na jak dlouhý provoz je má? Pokud ambulance nemá respirátory a ochranný oděv, není to bezpečné ani pro personál ani pro pacienty.

Nabízela jsem Vám spolupráci a na tom se nic nezměnilo. Budu ráda, pokud budete můj návrh akceptovat a krizový štáb doplníte o další členy. A také jako zastupitelka žádám, aby zastupitelstvo bylo informováno o jednáních krizového štábu a jeho výstupech. A prosím o zaslání případných zápisů zpětně. Děkuji.

Můj mail není míněný jako kritika, ale jako podnět k dobré připravenosti našeho města na pravděpodobnou situaci. Myslím, že prevence a dobrá koordinace je zárukou polovičního úspěchu. 

S pozdravem

Bc. Blanka Kutinová

zastupitelka města Třebíče

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This