Radnice dlouho avizuje a tvrdošíjně trvá na variantě obchvatu, který má vést přes obydlenou část Boroviny, kolem nově vybudovaného bytového domu v bývalém areálu BOPA, přes část Libušina a Terovského údolí, zahrádkářskou kolonii, v blízkosti polikliniky Vltavínské a ústit bude na frekventované silnici Znojemská.

Zároveň zadává vybudování inženýrských sítí na pozemku u polikliniky Vltavínské. Hodlá zde vybudovat pečovatelský dům a startovací byty, které budou v majetku města. Zároveň má v plánu prodat asi padesát stavebních parcel pro výstavbu rodinných domů.

Co tedy tato lokalita může rodinám s dětmi, mladým a seniorům nabídnout? Blízkost zdravotnického zařízení, školek a základní školy i obchody. Zdá se to být velmi žádaná lokalita a tím, že město nemá pozemky k výstavbě rodinných domů i velmi dobře promyšlený tah od radnice. Ale zároveň radnice nabízí novým vlastníkům a nájemníkům hlučnou silnici, po které by měla jezdit nákladní doprava i lidé ze Starče a směru od Jihlavy. 

Na situačním nákresu vypadá lokalita velmi dobře…

...ale realita bude jiná. Parcely pro rodinné domy bude těsně vedle plánovaného průchvatu.

…ale realita bude jiná. Parcely pro rodinné domy bude těsně vedle plánovaného průchvatu.

Sama bydlím na dosti frekventované ulici Velkomeziříčské. Hustota dopravy je mnohonásobně nižší než bude mít plánovaný obchvat. Ale i přesto je dost velká. Své o tom vědí lidé na Bráfově třídě, Sucheniově ulici, ale třeba i lidé z 9. května. Ti si zaslouží, aby byl obchvat  Třebíče. Ale asi nikdo nechce, aby se ten samý problém přesunul jen o kousek dál do jiných ulic. Stejně jako je dosti arogantní budovat pečovatelský dům a prodávat stavební pozemky na místě, kam hodlají politici dovést dopravu. Dům chcete pro klid svůj a své rodiny, pro klidné posezení na zahrádce. Stejně jako starší lidé si zaslouží bydlet v klidné čtvrti.

A řešení je. Obchvat, který by navazoval na obchvat Okříšek, šel mezi Starčí a Třebíčí a nezatahal dopravu do obydlených částí. A i to byla připomínka, kterou krajský úřad dal městu Třebíči, aby hledalo jinou variantu než jen tu, na kterou z různých důvodů radnice trvá.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This