V pátek 11. září zástupci města slavnostně otevřeli veřejná prostranství v bývalé továrně BOPO. Za 41 milionů Kč byly zrekonstruovány silnice a chodníky, které žádnou opravu nepotřebovaly, mezi prázdnými továrními budovami. Po kruhovém objezdu za 21 milionů korun, který stojí již čtyři roky v podstatě nevyužívaný, a přestavbě staré mazutové kotelny za 28 milionů na dům dětí a mládeže, se jedná o další nesmyslně investované peníze, které mohly být použity na opravy komunikací na jiných místech v Třebíči, tam, kde nyní žijí lidé.
Hlavním problémem je to, že v podstatě nikdo, ani město, ani majitelé prázdných továrních budov, nevědí co s nimi. Z úst Richarda Horkého, majitele firmy TTS, vlastnící většinu nevyužívaných nemovitostí, už v roce 2010 zaznělo, že v areálu BOPA vznikne 350 bytů. Bytů je tam nyní 27, z větší části údajně neprodaných. A každým rokem slyšíme nové plány – že by se do BOPA měla přestěhovat vysoká škola, měl by tam být parkovací dům, že by tam mělo být ředitelství TTS… Ale nikdo, kdo by využíval nádherné dětské hřiště nebo přepychové lavičky před prázdnými budovami s rozbitými okny, tam zkrátka není a zřejmě dlouho nebude.
Nemluvě navíc o tom, že až se, pokud vůbec, budou staré tovární budovy rekonstruovat, stane se z velké části nyní za městské peníze opravených veřejných prostor staveniště a pravděpodobně dojde k jejich znehodnocení. Úprava veřejných prostranství je v každém projektu až poslední etapou.
ekonom, ředitel mezinárodní dobrovolnické organizace, opoziční zastupitel města Třebíče,
předseda spolku Obchvat Třebíče