Mám velkou radost, když můžu napsat něco hezkého o nás lidech. V této době, kdy zdravotníci a veškeré sociální a zdravotnické ústavy bojují s nedostatkem ochranných pomůcek, jsem dostala informaci a nabídku, že vodáci ve Znojmě mají k dispozici materiál k ušití roušek či filtrů do látkových. Bez jakýchkoliv finančních nároků ho rozdávají mezi zdravotníky, sociální pracovníky, pracovníky hospiců, ale i jednotlivým městům.

Z jedné role materiálu, lze ušít přes 2000 roušek. Látka je určená pro zdravotnické potřeby a má certifikát nezávadnosti. Brání pronikání mikrobů a virů oběma směry a je tak bezpečnější než běžně nošené látkové roušky. Zvyšuje tak obranu nositele roušky i okolí. Vodákům ho darovala firma PF Nonwovens z Bučovic. Díky dobré myšlence a její realizaci vodáckým oddílem a velkorysosti firmy PF Nonwovens se tento materiál dostane k lidem, kteří ho opravdu potřebují a kteří jsou nejohroženější skupinou.

 

Po domluvě s vedoucím vodáků panem Davidem Grosem jsem si pro materiál zajela. Brala jsem ho zároveň i mobilnímu hospici sv. Zdislavy, který o něj měl také zájem  a jež získal víc, než žádal. To mi udělalo velkou radost. Nečekala jsem, že bude tolik materiálů pro všechny. Materiál, který jsem darem získala, jsme rozdělili mezi naše domovy pro seniory na manželů Curieových, Koutkové a Kubešové. Oslovila jsem domovy v Náměšti a Myslibořicích, kam putoval také. Málokdo z nás si dokáže uvědomit, jak důležité je právě v těchto zařízeních ochránit seniory a zdravotnický personál. Pomůcky pro personál a klienty proti koronaviru jsou totiž skoro nulové.

Z druhé poloviny materiálu jsou šity roušky, které budou k dispozici pro zdravotníky a onkologicky nemocné.

Pegas Nonwovens s.r.o. je předním českým výrobcem netkaných textilií (textilií z polymerových vláken spojovaných působením tlaku a horkého vzduchu), které nalézají využití především v oblasti výrobků určených pro osobní hygienu.

Pegas Nonwovens je součástí skupiny firem, kterou tvoří mateřská společnost v Lucembursku, holdingová společnost v České republice a čtyři provozní společnosti v České republice. Provozní společnosti operují ve dvou továrnách, které se nacházejí ve Znojmě a Bučovicích na jižní Moravě.

 

Pro mne to byl velký dar. Protože jsem si uvědomila, jak neuvěřitelná dobrota, solidarita a touha pomáhat mezi námi lidmi je. Že Bučovice, Znojmo a Třebíč si jsou mnohem blíž, než je vidět na mapách. Velké díky vodákům, jejich vedoucímu Davidu Grosovi, firmě PF Nonwovens, paní Kamile Bobkové, která mne oslovila s touto skvělou nabídkou, paní Janě Peroutkové a ostatním dobrovolníkům za šití ústenek. Moc si toho vážíme a jménem našich seniorů, všeobecných sester, pečovatelek a pracovníků senior center všem zúčastněným děkujeme. Díky za zdravotníky, pracovníky v sociálních službách i nemocné.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This