Historicky první referendum v Třebíči nebude. Chtěli ho vyvolat odpůrci stěhování Domu dětí a mládeže. Nesouhlasí, aby aktivity dětí město přesunulo do staré kotelny v bývalém areálu BOPO. Zastupitelé však referendum zamítli.

Jedním z důvodů zamítnutí referenda bylo i to, že by zorganizování vyšlo městskou kasu příliš draho. Náklady vyčíslila tajemnice Simeona Zikmundová. „Jeden den referenda by městskou kasu stál přibližně 400 000 korun. Kdyby se referendum konalo souběžně s evropskými volbami, pak ze zákona platí, že se musí konat dny dva. Čili částku bychom znásobili.“

Právě vyhlášení referenda společně s volbami do Evropského parlamentu navrhovala Iniciativa Třebíč občanům složená z odpůrců stěhování Domu dětí mládeže. Zásadně nesouhlasí s tím, aby se DDM Hrádek přemístil do staré kotelny. Opoziční zastupitel Jaromír Barák v pořadu Narovinu vyjádřil své obavy, že v kotelně je ekologická zátěž.

Hostem čtvrtečního Narovinu byl třebíčský zastupitel Jaromír Barák

„No tak samozřejmě byla to mazutová kotelna, takže pravděpodobně zplodiny z toho spalování musely unikat i do těch stěn kotelny, úniky ropných látek do podloží,“ říká jen drobný výčet toho, co odpůrce stěhování trápí, opoziční zastupitel Jaromír Barák. „Já vycházím ze srovnání, že většina mazutových kotelen, která byla jinde, tak byla zkrátka zlikvidována.“

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This