Dětských hřišť v Třebíči máme celkem dost. Některá jsou opravená, novější, některá už naopak něco pamatují a také podle toho vypadají. Ale co dlouhodobě kritizujeme a co bychom chtěli změnit, je to, že většina z nich je bez zastínění. Ideální je, když je hřiště mezi stromy např. u Laguny. Ale i tam, kde stromy nejsou, lze tento problém řešit. Vždyť zastínění dětských hřišť není nijak drahou záležitostí.
Jedno zastínění vychází na cca 1000 Kč. V souvislosti s horkými a slunečnými léty, která mnohdy paradoxně začínají už na jaře, to pro rodiče malých dětí znamená, že nemají možnost po relativně dlouhém období s nimi trávit tolik času venku. Zastínění dětských pískovišť prostřednictvím slunečních plachet, doplněné výsadbou stromů, by mohlo tento problém snadno vyřešit, a rozšířit tak dětem možnosti jak trávit čas venku i během horkých slunečných dnů.
Další dluh má naše město vůči těm nejmenším dětem. Vždyť i roční dítko se už rádo houpe a rodiče a prarodiče to velmi dobře znají, když přijdou na hřiště s tímto mrňousem a třeba čtyřletým dítětem, že těžko najdou pro toho malého prcka nějakou atrakci. Přitom i tohle jde. Hřiště by mělo být pestré, co se týče možností se vyřádit, ale i různorodé, co se týče věku.
Nemusíme nutně všechna hřiště dělat nová. Vždyť stačí zapojit právě rodiče, ptát se, nabízet možnosti, ale i lidem připomínat, že právě od toho tu máme participativní rozpočet. Toho bychom rádi dosáhli. Aby si lidé sami říkali, co by potřebovali změnit.
S tím také souvisí úklid na hřištích.
Čím dál víc se stává, že dětská hřiště se ve večerních hodinách stávají útočištěm teenagerů a občas to pro rodiče malých dětí znamená to, že musí nejdříve vysbírat nepořádek, někdy i střepy od lahví. I tento problém je tedy třeba řešit.
Zde vidíte několik fotografií z různých obcí, kde už to dělají trochu jinak než jak je to zatím zvykem u nás v Třebíči.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This