Před pár týdny všem zastupitelům Města Třebíče přišly mailem dvě různé žádosti o pomoc, o dialog s vedením města i celým zastupitelstvem a následnou možností jak zlepšit situaci lidí podnikajících na náměstí a v blízkém okolí. První z nich je od živnostníků ze Staré pošty. Velmi přesně popisují problémy, se kterými se setkávají v každodenním pracovním životě v prostorách objektu Města Třebíče.

Podepsaní nájemníci z objektu Staré pošty tohoto dopisu oceňují, že jim po dobu rekonstrukce byl městem částečně snížen nájem za prostory k podnikání hlavně kvůli dlouhodobě trvající rekonstrukci Karlova náměstí, ze kterého se do jejich objektů vchází. To ale byla jediná věc, kterou pro ně vedení města udělalo.

Neumístilo zde před Vánocemi ani žádnou výzdobu. Přitom prostor tu je, možnosti také. Kdysi tu výzdoba bývala. Přeci jen by to přilákalo lidi, kteří by si při focení i nakoupili nebo se stavili na kávu či punč v kavárně.

Kdo z nás na Starou poštu chodí pravidelně, tak vidí, že investic do těchto míst moc neproudí. V létě nefunkční vodní fontánka, neopravené okolí, nevzhledné nádoby na odpad. Kdysi krásně a s citem opravené místo, které bylo chloubou města, pomalu nahlodává zub času a nezájmu.

 

Oprýskaná omítka

Rozbité dešťové vpustě

Nefunkční fontána a poškozené okolí

Odpověď Pavla Pacala, starosty města, nám nepřijde vhodná a nesouhlasíme s ní. Starosta Pacal odpovídá signatářce petice, která tuto výzvu všem zastupitelům poslala, tak, že odpověď působí, jako kdyby tento prosebný apel posílala sama. Jenže tak tomu vůbec není.

Obešli jsme si toto místo a nafotili jej. Reálný stav posuďte sami na přiložených fotografiích. Stejně jako jsme zašli do zmiňovaných obchůdků. Možná by nebylo od věci, aby si do těch obchůdků na týden nebo čtrnáct dní šlo vedení města vyzkoušet podnikání za těchto podmínek namísto práce ve svých vytopených kanceláří. Pak by asi mluvil starosta jinak.

Otevřený dopis nájemců obchodů

Odpověď starosty Pacala (Pro Třebíč)

 

Tito lidé nežádali milionové dotace pro své podnikání tak, jak tomu je u některých velkých firem a podnikatelů zde v Třebíči. Jen velmi slušnou formou žádali o to, aby se město Třebíč lépe staralo o své budovy a prostory, zvýšilo atraktivitu tohoto místa a zlepšilo prostředí a možnosti těchto podnikatelů. Oni za revitalizaci náměstí nemohou, ani za její délku, takže je logické, že se o pomoc obrátili na toho, kdo za to politickou odpovědnost nese. A je povinností těch, co za tuto situaci mohou, se k tomu postavit čelem, hledat řešení a společným dialogem to zvládnout. Rozhodně to nevyřeší odmítavý dopis starosty.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This