V průběhu července se na nás prostřednictvím instagramového profilu obrátil občan s dotazem na ulici C. Boudy. Dle jeho slov již zdejší obyvatelé několikrát žádali vedení města o rekonstrukci veřejného prostranství. Do dnešního dne se však situace nezměnila. Proto jsme se rozhodli, že podobu ulice zdokumentujeme. Na přiložených fotografiích se můžete přesvědčit, v jakém stavu jsou především vozovky a chodníky. Problémy jsou i s místy na zaparkování a chybí prostor pro kontejnery na odpad.

Potvrdilo se nám tak tvrzení občana, že stav ulice C. Boudy je nevyhovující a záležitost probereme na zářijovém jednání dopravní komise. Po představitelích města budeme požadovat vysvětlení, proč je místo tak zanedbané, a vyjádření, kdy a jaké kroky podniknou k nápravě.

Mnohé ulice, především ve starší zástavbě, jsou v katastrofálním stavu. Jsme si plně vědomi toho, že uliční síť je hustá a nelze vše opravit během jediného roku. Ale je třeba vhodně stanovit plán oprav a priorit. Stačí si vzpomenout na rozsáhlou rekonstrukci silnic a chodníků v areálu bývalé továrny BOPO, které rozhodně nebyly v tak dezolátním stavu jako je např. ulice C. Boudy. I přesto vedení města dalo přednost tomuto projektu před jinými.

Stejně funguje to, že se opraví chodník a druhý rok se zde kope kvůli dlouhodobě naplánované akci. Například chodník na Hrotovické ulici byl vydlážděn nově na jaře (radnice se s ním pochlubila i v Třebíčském zpravodaji – fotky před a po) a v červnu tento nový chodník radnice nechala rozkopat, aby pod něj nechala uložit kabelové vedení pro semafory. To vše se platí z našich daní.

A je zde pořád stejná bolest našeho města, kdy vedení města není schopné zajistit rekonstrukci, mnohdy i sto let starých inženýrských sítí, jako jsou například kanalizace.

I toto jsou vlivy, které brzdí plynulou rekonstrukci veřejných prostranství ve městě. Tenhle přístup je třeba změnit. Nejen, že rozbité silnice a chodníky znepříjemňují život zdejším obyvatelům Třebíče, ale bohužel je toto jedna z prvních vizitek města, kterou uvidí jeho návštěvníci. Napište nám, prosím, které další ulice by si dle Vás zasloužily rekonstrukci. Děkujeme.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This