V Třebíči vznikne první komunitní zahrada. Bude na místě, které dostalo název Zahrada u řeky. Leží za bývalou prodejnou Mountfileld a provozuje ji organizace Chaloupky.

 

Místo, donedávna pokryté hustou džunglí, si o víkendu mohli prohlédnout první zájemci. Byli příjemně překvapeni. Místo kopřiv a trní viděli otevřený prostor, kde je dost místa pro záhony i pro hry dětí. Nechybí branka, kterou se dá projít k řece.

Děti se mohly v zahradě seznámit s tím, jak to vypadá ve včelím úlu, prohlédnou a očichat medovou plástev. Rodiče se zúčastnili bylinkové burzy, a ti odhodlanější se chopili krompáčů a rýčů a zasázeli keře, na kterých za nějaký čas budou noví zahradníci sklízet rybíz, angrešt nebo borůvky.

„Dalším krokem, který by měl následovat, je založení komunitní zahrady. První zájemci se již zajímali, a jakmile bude rozhodnuto, Chaloupečtí dají vědět,“ oznámil Jan Uher z organizace Chaloupky.

Nejbližší akcí v Zahradě u řeky bude Svatojánská slavnost v sobotu 24. června. Příchozí se mohou těšit na chaloupecké aktivity pro děti i dospělé. Předpokládaný čas konání je od 16 do 20 hodin.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This