Jako červená nit se táhl motiv osoby a byznysu podnikatele Richarda Horkého jednáním třebíčského zastupitelstva v minulém týdnu.

Tak se může zdát, že cokoli důležitého se v Třebíči děje, u všeho se podnikatel v tepelném byznysu Horký vyskytuje. Jeho jméno či název jeho firmy Třebíčská tepelná společnost (TTS) figuruje poblíž hlavních investičních akcí, kam proudí desítky milionů korun z třebíčského rozpočtu.

A čím dál tím častěji se Horkého úspěšný lobbing střetává s kritikou jak radniční opozice, tak lidí ve městě. Ti se ozvali i na čtvrtečním zastupitelstvu.

Co kritikům vadí? Například velké investice v bývalé borovinské továrně na boty. Tam Richard Horký a několik dalších firem z chátrajícího areálu už třináct let budují plnohodnotnou městskou čtvrť s byty, firmami a občanskou vybaveností.

Před lety došlo ke směně pozemků, kdy město nabylo 10,5 tisíce metrů čtverečních rozbitých komunikací a prostranství uvnitř areálu fabriky a Richard Horký přes šest tisíc metrů čtverečních polí na okraji města.

Změnou územního plánu se tehdy z polí staly lukrativní stavební parcely a městu zůstala starost o silnice. Nutno zdůraznit, že vše posvětili tehdejší zastupitelé napříč politickým spektrem. Neměli s tím problém.

Kruhový objezd, vozovky a teď dům dětí přesouvaný z Hrádku

Město už do prostranství v borovinské továrně dalo 20 milionů na kruhový objezd, po kterém ale zatím moc aut nejezdí. Dále teď přidá asi 12 milionů korun k dotaci na revitalizaci vozovek a prostranství.

A dalších 24 milionů korun “spolkne” městský Dům dětí a mládeže, který se sem přesune z parku na Hrádku. Vznikne opravou části staré tovární kotelny, již podnikatel Horký městu věnoval.

Trnem v oku kritikům je také akvapark, který se buduje ve čtvrti Hájek z městského plaveckého bazénu Laguna. Horký se podílí na jeho provozu. Investice do akvaparku ukrojí z městského rozpočtu 64 milionů korun. Navíc je areál vytápěný teplovodem, a tedy společností TTS. V létě se předělávala křižovatka u hotelu Atom, jenž patří Horkému. Stálo to okolo tří milionů korun.

Kritici z řad ODS, ČSSD a nejhlasitější zastupitel Jaromír Barák (dříve z uskupení Heřman zpátky na radnici!, dnes starostův hlavní oponent) sčítají ceny stavebních akcí. A shodují se: “Co je moc, to je moc.”

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This