Čtyřicetitisícová Třebíč na Vysočině dostala neobvykle vysokou pokutu za takřka půlmiliardovou zakázku na provozování hromadné dopravy v Třebíči. “Udělili jsme sankci 1,5 milionu korun,” řekl Aktuálně.cz mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí, které padlo tuto středu, není ještě pravomocné a město už oznámilo, že se proti “nelogickému a těžko pochopitelnému” rozhodnutí odvolá.

Důvodem byla podmínka, že uchazeč o zakázku musí mít pro své autobusy krytá stání. “Podle ÚOHS to bylo diskriminační, podle nás ne,” říká třebíčský radní Pavel Pacal (Pro Třebíč).

Zakázku na provoz MHD na následujících osm let vyhlásila Třebíč v dubnu 2016 s tím, že předpokládaná cena je 280 milionů korun. Vítězem se nakonec stala firma Trado-Mad, která ve městě jezdí již od roku 2009. Jenže konečná cena je nakonec takřka dvojnásobná: Trado-Mad vyhrál s nabídkou 468 milionů korun. V přepočtu na jeden kilometr tak nyní Třebíč platí jednu z nejvyšších cen v republice, více než 64 korun…

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This