Brněnské Náměstí Svobody je vám určitě dobře známé. Proslavilo se především svým atypickým orlojem, který se stal jedním ze symbolů moravské metropole. Jedná se o největší náměstí v Brně tvořící pomyslný střed historického jádra.

Náměstí je tvořeno pěší zónou, mohou sem pouze tramvaje městského dopravního podniku a zásobování. Na pěší zónu náměstí navazuje pěší zóna Masarykovy ulice, která vede až k brněnskému hlavnímu nádraží. K tématu pěší zóny v Brně bylo nedávno zveřejněno i toto propagační video.

Toto náměstí je využíváno také ke společenským a kulturním akcím. Kromě proslulých vánočních trhů, slavností vína, řemesel a plno dalších již tradičních akcí, je toto místo využíváno po celý rok jako relaxační a společenská zóna. Toto léto vznikl kolem kašny koncept s názvem Na Brno dobrý! Jedná se o bar s relaxační zónou, kterou mohou využívat jak zákazníci baru, tak všichni kolemjdoucí. Vznikl tak unikátní odpočinkový prostor v blízkosti vodního prvku, který si okamžitě zamilovalo celé Brno.

Co myslíte, mohlo by fungovat něco podobného i u nás na náměstí?

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This