V posledním čísle tiskoviny zvané Horácké noviny vyšel článek, jehož cílem je poškodit naše uskupení Třebíč Občanům a zároveň zakrýt mnohá rozhodnutí třebíčských radních, které přihrávají koaličnímu zastupiteli Josefu Klímovi (KDU-ČSL) a jeho rodině miliony korun z městského rozpočtu.
Šéfredaktor novin v textu uvádí, že škodíme vlastnímu městu a společně s jinou firmou výběrové řízení bojkotujeme. Tak jako v mnoha jeho jiných “výtvorech” se opět projevuje jeho zaujatost vůči nám, absolutní neznalost dané problematiky a účelové zkreslování skutečnosti. Absurdnost jeho „logiky“ je patrná především z části článku, kde se zmiňuje o obchvatu, a naši snahu o vybudování skutečného, velkého obchvatu Třebíče namísto průchvatu.
Ale zpátky k výběrovému řízení. Jeho tvrzení jednoznačně odmítáme.
 
Opakovaně jsme vedení města upozorňovali, že výběrové řízení na přestavbu semaforů je napsané diskriminačně, a vyzývali jsme jej k nápravě. Starosta Pavel Pacal (Starostové a nezávislí • STAN) však stále tvrdí, že je vše v pořádku. A to i přesto, že se objevují další a další připomínky uchazečů, které na diskriminaci upozorňují. A jak si můžete přečíst v článku, výběrové řízení šetří už i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
 
Realita je tedy taková, že právě kvůli chování a rozhodování radních hrozí Třebíči ztráta téměř 50 milionů korun z evropských dotací. A to jen proto, že vedení města zadává výběrové řízení netransparentně a toto jednání nahrává spřízněným firmám, které z toho mají nemalý zisk.
 
Na této skutečnosti opravdu nic nezmění ani zaujatý článek novin, jejichž vlastník – firma Yashica – je ve vztahu k městu ve stejné situaci. Taktéž získává každoročně miliony korun z městského rozpočtu velmi netransparentním způsobem.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This