Na zářijovém jednání zastupitelstva města vyvolal náš zastupitel Jaromír Barák diskuzi o rychlé změně provozovatele autobusového nádraží v Třebíči. Zcela absurdní byla odpověď starosty města Pavla Janaty, že vedení města neočekávalo, že se do výzvy na provozování autobusového nádraží přihlásí i jiný uchazeč, než kterého radní očekávali. „S tím jste přece museli počítat, že se ještě někdo může přihlásit,“ uvedl Jaromír Barák s tím, že na podezřele rychlou změnu opět doplatili občané města i dojíždějící. Město přitom mohlo vyčkat třeba do 1. října a vše dobře připravit. O změně provozovatele jsme již psali zde.

K tématu autobusového nádraží se na závěr jednání vyjádřil také Aleš Novák, člen dopravní komise města Třebíče. Uvedl své podezření ohledně snahy dopravce ICOM transport, jenž byl předchozím provozovatelem, vyhnout se v maximální možné míře zajíždění do areálu autobusového nádraží.

„Myslel jsem, že jsou to spekulace. Tyto obavy jsem přednesl na jednání dopravní komise města. K mému překvapení mi byly tyto snahy ze strany dopravce ICOM transport potvrzeny,“ dodává Aleš Novák. Jako náhrada měly sloužit přilehlé zastávky Sucheniova či Žerotínovo náměstí. Pokud by k tomuto řešení Kraj Vysočina a město Třebíč přistoupily, výrazně by se zhoršila úroveň cestování příměstskými autobusy a docházelo by i ke komplikacím na významných silnicích ve městě. Tématu se věnovaly také Horácké noviny.

Vthumbnail of 2017-10 situaci, kdy nový provozovatel vybírá za každý vjezd autobusu do prostoru autobusového nádraží poplatek ve výši téměř 100 Kč a většinu spojů příměstské autobusové dopravy zajišťuje firma ICOM transport, by byl výpadek většiny spojů pro současného nájemce – firmu TREDOS – katastrofální. „Nerad bych, aby se za půl roku či za rok opět řešila nějaká rychlá výzva na nového provozovatele autobusového nádraží, protože firma TREDOS vypoví nájemní smlouvu z důvodu nedostatků financí na jeho chod a zaplacení ročního nájmu,“ uvedl Aleš Novák. Jednání posledního zastupitelstva města se podrobně věnovaly Třebíčské noviny, které najdete na odkazu vpravo.

Z úst předsedy dopravní komise Kraje Vysočina a vedoucího odboru dopravy a komunálních služeb Aleše Kratiny i starosty města Třebíče Pavla Janaty jsme byli ubezpečeni, že podobné snahy o přesun spojů mimo autobusové nádraží na přilehlé zastávky nebudou akceptovány. Realita se však ukáže teprve od celostátních změn jízdních řádů v prosinci letošního roku. Věříme, že kraj ani město tlaku dopravce, i přes velmi dobré vztahy neustoupí, a kvalita veřejné dopravy se nezhorší.

Záznam z jednání třebíčského zastupitelstva můžete zhlédnout také zde v časech 8:15 – 24:18 a 2:22:28 – 2:24:07..

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This