Rádi bychom se vrátili k poslednímu zastupitelstvu, kde se projednával návrh odměn pro předsedy komisí a výborů. Návrh, který přednesl tajemník Vladimír Kazda, aby předsedové komisí dostávali za každou účast v komisích města odměnu 1000 Kč a ostatní členové nic, se nám zdá nespravedlivý a tudíž jsme jej nemohli podpořit. Všichni v komisích a výborech pracují pro město ve svém volném čase a dobrovolně. Dle nás si buď zaslouží poměrnou částku všichni, anebo nikdo.

Navrhli jsme spravedlivé odměňování

Navrhli jsme proto procentuální částku tak, jak jsou odměňování zastupitelé a členové rady. Po sečtení členů komisí a výpočtu byla zastupitelstvu předložena velmi vysoká částka, kterou bychom nemohli podpořit, a proto jsme dali další návrh, aby vedení města hledalo spravedlivý kompromis. Ze strany radních a zastupitelů z řad koalice nám bylo odpovězeno, že pro členy komisí má být práce pro město ctí. A pro předsedy komisí už stejný princip platit nemá? Vždyť to potom může lidem připadat jako trafika. Zvláště, když předsedové komisí jsou nominováni pouze koaličními uskupeními. Přitom dle nás jsou to lidé pracovití a odměnu si zaslouží stejně jako členové komisí.

 

Diskusi k odměnám předsedů komisí můžete shlédnout na videozáznamu v čase 2:10:26
Výsledky hlasování k odměnám předsedů a členů komisí

 

Někteří občané jsou si rovnější?

A právě proto nesouhlasíme s tím, že pro někoho má být práce pro Třebíč ctí a někomu se tato práce má platit. Argumentace, že bychom my měli najít takový kompromis je naprosto demagogická a zbavující úřad a vedení města zodpovědnosti. Nemáme k dispozici veškeré údaje, protože nám je vedení města nedává. A dalším velmi důležitým aspektem je to, že bylo na vedení a úřadu města, aby hledali spravedlivou cestu, přizvali nás k jednání a snažili se občany, kteří obětují svůj volný čas a mnohdy i dovolenou, ocenit. Při hlasování díky zastupitelům radniční koalice zvítězil návrh, kdy pobírat odměny budou jen předsedové komisí a výborů, řadoví  členové budou dál vykonávat práci pro město zdarma.    Bohužel to tedy vypadá, že „někteří občané jsou si rovnější“. A s tím opravdu souhlasit nemůžeme, i přes veškerou úctu k předsedům komisí.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This