Prosincové zastupitelstvo mi zůstane v paměti z různých důvodů. Jedním z nich je zamítnutí návrhu našeho zastupitele Aleše Nováka, který předložil změnu jednacího řádu. Ta by ve výjimečných případech nám zastupitelům či úředníkům dovolila on-line distanční účast na jednání zastupitelstva, rady, komisí nebo výborů. Tento návrh jsme předkládali kvůli koronavirové krizi, která narušila celou řadu jednání. Čekali jsme, že koalice případně bude chtít nějaké úpravy, ale nikdo se nám neozval. Až na samotném zastupitelstvu vystoupil Pavel Pacal a vzápětí Jakub John.

Starosta Pavel Pacal tento návrh označil za nedůstojný. Prý by to mohli zastupitelé zneužívat a hlasovat třeba ze své chaty. Tím, že může mluvit jen za své koaliční zastupitele, tak je to pro mne velmi zajímavá informace. Jeho dalším argumentem bylo, že tento způsob je neověřený. Nejen že tady v tomto případě lhal, ale urazil tak zastupitele v Praze, Přerově, Uherském Hradišti nebo Brně, kteří podobnou změnu už dávno schválili a dokážou moderní technologii využívat. A největším paradoxem je to, že na krajském zastupitelstvu Kraje Vysočina Pavel Pacal on-line zasedání podpořil. Pro mne se svými výroky na třebíčském zastupitelstvu postoupil na první příčku v kategorii pokrytec roku 2020.

 

 

Ale musím říct, že mu zdárně sekundoval zastupitel za ODS Jakub John. Zakladatel a ředitel technologické společnosti VIA ALTA a.s., majitel a jednatel společnosti Prefia s.r.o návrh pochválil, ale zároveň sdělil, že pro něj hlasovat nemůže, protože při všech jednáních preferuje osobní přítomnost. Už teď je pro něj dost komplikované, že kvůli rouškám nemůže pozorovat naše neverbální vyjadřování. A tudíž je tento způsob práce pro něj nepřijatelný. Jen by mne zajímalo, zda takto postupuje i ve firmě a osobním životě. Vypadá to, že telefony a další techniku nepoužívá.

 

 

Mě tento způsob zamítnutí utvrdil jen v tom, že nejde o způsob jak reagovat zlepšením práce na nové výzvy plynoucí z nové situace, která je pro nás všechny nová a mnohdy i komplikovaná. Ale jde jen o to, vše zamítnout. A to i lživými, urážejícími protiargumenty i za cenu toho, že se řečníci sami zesměšní.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This