Aquapark Laguna Třebíč, který je majetkem města, provozuje sdružení firem TTS energo a Yashica, nazvané Laguna. Smlouvu na pronájem starší části Laguny, krytý bazén, v roce 2013 rada města prodloužila tomuto sdružení bez výběrového řízení až do roku 2026, tedy o neuvěřitelných 13 let. V roce 2013 pak za téměř 70 milionů Kč, město přistavělo další část Laguny s menším bazénem a tobogánem. Na pronájem této části, kterou samozřejmě nelze provozovat samostatně, pak rada vyhlásila „výběrové řízení“. Nikoho nemohlo překvapit, že se přihlásilo pouze sdružení firem TTS energo a Yashica, které samozřejmě „vyhrálo“ a nyní provozuje celou Lagunu. Provoz Laguny město dotuje každý rok významnou částkou, v letošním roce téměř 8 miliony Kč.

Dle nájemní smlouvy musí sdružení nejenom městskou dotaci, ale i veškeré příjmy ze vstupného a všech souvisejících činností použít na provozování bazénu. Na březnovém zasedání zastupitelstva města byl schválen můj návrh na provedení kontroly, zda tomu tak skutečně v minulých letech bylo. Kontrolou byl pověřen finanční výbor zastupitelstva, jehož jsem členem, a ustanovil kontrolní skupinu, do které jsem byl nominován. Moje osobní nominace byla vysvětlena skutečností, že se danou problematikou dlouhodobě zabývám.

Při zahájení kontroly jsme si od sdružení Laguna vyžádali veškeré potřebné podklady, které nám sdružení přislíbilo dodat. Ve stanoveném termínu jsme však nic nedostali a na následné zasedání zastupitelstva města Ing. Richard Horký, ředitel společnosti TTS energo, obvinil mne a všechny ostatní zástupce hnutí Třebíč Občanům! z podjatosti a žádal naše  vyloučení z kontroly. Finanční výbor, který se z pověření zastupitelstva žádostí pana Horkého zabýval, mne z kontrolní skupiny skutečně vyloučil.

Vznikla naprosto absurdní situace, která zřejmě nemá v republice obdoby. Argumentace pana Horkého opírající se o zákony pro úředníky, kteří rozhodují např. o vydání stavebního povolení, byla nesmyslně vedením města akceptována a aplikována na volené zástupce občanů.  Takže kontrolovat správnost hospodaření s majetkem města a nakládání s poskytnutými dotacemi budou pouze ti, které pan Horký schválil. My, kteří dlouhodobě vstřícný vztah vedení města k panu Horkému a jím vlastněným firmám kritizujeme, u kontroly nebudeme. Pokud má sdružení Laguna vše v pořádku, z čeho má tedy pan Horký strach?

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This