Cheb a Třebíč, dvě města, které spojuje rod Valdštejnů a italský astrolog Seni (Giovanni Zenna), bývalý hvězdopravec Albrechta z Valdštejna, který v Třebíči po smrti frýdlantského vévody našel útočiště. Města mají i podobný počet obyvatel.

Ale tady podobnost končí. Chebští si nenechali zbourat domy na náměstí a to si tak až do dnešních dnů  ponechalo pro něho typický ráz. I nyní přistupují k údržbě a úpravám s velkým citem. Velmi zajímavým a inspirativním prvkem na náměstí  je časová osa na pěší zóně. Na chodníku si můžete přečíst letopočet první písemné zmínky o Chebu, datum založení továrny Eska a další pro Cheb významná data. Události jsou psané v českém, německém a anglickém jazyce.

Je to maličkost, ale ruku na srdce milí Třebíčáci, kdo z nás například ví, co znamená pro Třebíč rok 1101, datum 29. srpen 1335 nebo rok 1931 pro celé okolí Třebíče. Nebo 18. a 19. 5. 1942 a z novodobé historie rok 1978? I takto se dá vzbuzovat láska ke svému městu a hrdost na jeho historii. Nám se nápad časové osy líbí a zajímavým prvkem propojení historie a moderní architektury jsou též lampy veřejného osvětlení, co Vy na to?

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This